MŚ 2018: Kolumbijczycy wydadzą najwięcej

Piłka nożna
MŚ 2018: Kolumbijczycy wydadzą najwięcej
fot. PAP

Fani Kolumbii, jednego z rywali Polaków, zapłacą całościowo najwięcej za możliwość oglądania piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Według szacunkowych badań, średni koszt wyprawy dla kibica z tego kraju, wyniesie 3646 euro (ok. 15,3 tys. złotych).

W obliczeniach, na które powołuje się w raporcie "HomeToGo", uwzględniono bilety lotnicze, wejściówki na mecze, zakwaterowanie i wyżywienie.

 

Oprócz sympatyków futbolu z Kolumbii, bardzo dużo zapłacą także Panamczycy i Peruwiańczycy. Kibice z Panamy muszą liczyć z wydatkiem - średnio - 3228 euro (ponad 13,5 tys. złotych), a z Peru 2987 euro (12,55 tys. PLN).

 

Według wyszukiwarki wakacyjnej "HomeToGo", koszt biletów na spotkania grupowe MŚ 2018 dla obcokrajowców to 408 euro (1700 PLN), natomiast Rosjanie za podobny pakiet zapłacą 80 euro (ponad 330 złotych).

 

W swych danych "HomeToGo" uwzględnia dwa posiłki dziennie i dwa piwa każdego dnia na "głowę".

 

Fani w budżetach największe sumy muszą zarezerwować na przeloty z domu do Rosji. Kolumbijczycy zapłacą 1541 euro (ok. 6,5 tys.

 

złotych) za podróż w jedną stronę, Brazylijczycy 1140 euro (ok. 4,8 tys. PLN), zaś kibice z Panamy i Peru ok. 1000 euro (4200 złotych).

 

Biletów powrotnych nie ma w kalkulacji, gdyż ceny biletów będą zależne od terminu lotu, czyli momentu odpadnięcia z turnieju danego zespołu narodowego.

 

W fazie grupowej Polska zagra z Senegalem, Kolumbią i Japonią.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie