Polsat Boxing Night News - odcinek 6

Sporty walki

Już 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W Polsacie Sport News codziennie emitujemy raport z przygotowań do tego wydarzenia. Tomasza Adamka (52-5, 30 KO) i Mateusza Masternaka (40-4, 27 KO) wspiera m.in. Andrzej Fonfara (29-5, 17 KO).

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

 

W co-main evencie gali Polsat Boxing Night Mateusz Masternak zmierzy się z Yourim Kalengą. Będzie to rewanż za starcie z 2014 roku, które po niejednogłośnej decyzji sędziów padło łupem jego rywala. Tym razem Polak zapowiada znacznie lepszą dyspozycję i przede wszystkim inny rezultat pojedynku. Wspiera go m.in. Andrzej Fonfara, który już niedługo również będzie walczył w wadze junior ciężkiej.

- Mateusz jest świetnym zawodnikiem, stoczył wiele walk w kategorii cruiser. Był na sparingach u Usyka, a to na pewno mu pomogło w przygotowaniach. Mam nadzieję, że będzie piął się na swój szczyt - powiedział.

Fonfara trzyma kciuki również za Tomasza Adamka, który wystąpi w walce wieczoru. - Jeżeli wygra walkę, to może gdzieś dostać szansę. Może nawet o jakiś pas. Wspieram Tomka, bo skoro chce walczyć, skoro czuje się na siłach, to ja jestem za - dodał.

Polsat Boxing Night News codziennie od 18.00 w Polsacie Sport News! Powtórki na tej samej antenie o 21.00, 23.00 oraz na drugi dzień o 7.00, 9.00 oraz 11.00.

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie