NHL: Niespodziewana wysoka porażka Tampa Bay Lightning

We wtorek w lidze NHL niespodziewanie wysokiej porażki doznali prowadzący w tabeli Konferencji Wschodniej hokeiści Tampa Bay Lightning. "Błyskawice" we własnej hali uległy jednej z najsłabszych ekip - Ottawa Senators 4:7.

Lightning w regulaminowym czasie przegrali po raz pierwszy od 17 lutego. Co więcej, początek meczu nie zwiastował problemów, bo w piątej minucie prowadzenie dał im J.T. Miller. Siedem minut później było już jednak 3:1 dla Senators.

W drugiej tercji Miller skompletował swojego pierwszego w karierze hat-tricka, ale na niewiele się to zdało, bo goście zdobyli kolejne trzy bramki.

"To nie jest mecz, po którym można mówić o jakiś indywidualnych sukcesach. Najważniejsze są zwycięstwa, a tego zabrakło. Mamy do wykonania zadanie jako grupa i na tym musimy się skupiać" - podkreślił Miller.

Drużyna z Florydy ma cztery punkty przewagi nad Boston Bruins, ale "Niedźwiadki" rozegrały o dwa mecze mniej. Minionej nocy pokonały na wyjeździe Carolina Hurricanes 6:4, choć po dwóch tercjach przegrywały 1:3. W ostatniej części gry trzy gole dla bostończyków strzelił David Pastrnak. On także hat-trickiem popisał się pierwszy raz w karierze.

Na Zachodzie najlepsza jest ekipa Nashville Predators, która wygrała z Winnipeg Jets 3:1.