Mierzejewski po raz kolejny piłkarzem miesiąca w Australii!

Piłka nożna

Statuetka dla najlepszego piłkarza miesiąca australijskiej A-League powędrowała w ręce Adriana Mierzejewskiego. To już drugie takie wyróżnienie dla 31-latka. Polak jest w wyśmienitej dyspozycji od początku sezonu. Jego wysoka forma nie przekonuje jednak selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki.

Luty był kolejnym świetnym miesiącem dla Mierzejewskiego. Polak jest niekwestionowanym liderem Sydney FC - drużyny, która pewnie zmierza po mistrzostwo kraju. Kolejne dokonania byłego gracza Polonii Warszawa zostały docenione przez władze australijskiej ligi poprzez ogłoszenie go piłkarzem miesiąca. Doskonałą postawę polskiego pomocnika doceniono w ten sposób już po raz drugi. W minionym miesiącu Polak zdobył 4 bramki w trzech meczach. W całej A-League jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem - w 19 spotkaniach dwanaście razy pokonał bramkarzy rywali.

Swoją wysoką klasę Mierzejewski pokazał już w grudniu, kiedy w pięciu spotkaniach strzelił pięć goli i dołożył trzy asysty, a jego zespół wygrał wysoko wszystkie pięć meczów.

W opinii przedstawicieli Professional Footballers Australia (PFA) to jeden z najlepszych transferów do ich rodzimej ligi w tym sezonie.
W jego ruchach możecie dostrzec wielką radość i łatwość gry. Prowadzi lidera do mistrzostwa kraju, mając gigantyczny wpływ na jego grę.
Mierzejewski jest 41-krotnym reprezentantem Polski, był jej ważną postacią w latach 2010-2013. Czy Adam Nawałka powinien wziąć znajdującego się w wysokiej formie 31-latka pod uwagę w kontekście mistrzostw świata 2018 w Rosji?

 

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze