Kto zagra na mistrzostwach świata U-20 w Polsce?

Piłka nożna
Kto zagra na mistrzostwach świata U-20 w Polsce?
fot. Cyfrasport

W piątek FIFA przyznała Polsce organizację piłkarskiego mundialu do lat 20, który odbędzie się w 2019 roku. Jakie reprezentacje na nim wystąpią?

Miejsc na MŚ U-20 jest 24 - pięć dla drużyn z Europy, po cztery dla ekip z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i strefy CONCACAF (Ameryka Północna, Środkowa, Karaiby) oraz dwa dla zespołów z Oceanii. Polska, jako gospodarz turnieju, ma zapewnione miejsce na turnieju z urzędu.

Każdy z uczestników turnieju zostanie wyłoniony poprzez mistrzostwa swoich federacji, jak Euro U-19 w czerwcu 2018 roku czy Puchar Narodów Afryki U-20 na przełomie lutego i marca 2019 roku. Co oczywiste, awans na MŚ U-20 uzyska pięć najlepszych drużyn Euro, cztery najlepsze zespoły PNA i analogicznie jeśli idzie o pozostałe turnieje.

MŚ U–20 po raz pierwszy zorganizowano w roku 1977 w Tunezji. Poprzedni turniej odbył się w Korei Południowej (20 maja–11 czerwca 2017), wzięły w nim udział 24 reprezentacje, a w finale Anglia pokonała Wenezuelę 1:0. Polacy największy sukces odnieśli w 1983 roku w Meksyku, gdzie zajęli trzecie miejsce.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze