Nice 1 Liga: Bohater GKS-u Tychy przypłacił bramkę zdrowiem

GKS Tychy skromnie pokonał Stomil Olsztyn w meczu 21. kolejki Nice 1 Ligi. Gospodarze wykorzystali fakt, że ponad 45 minut grali w przewadze. Jedynego gola strzelił Kamil Zapolnik, który trafienie przypłacił jednak zdrowiem...

Dla obu zespołów był to arcyważny mecz, gdyż zarówno GKS Tychy, jak i Stomil Olsztyn nie mogą być pewni utrzymania w Nice 1 Lidze. Na ich szczęście sytuacja na dole tabeli jest bardzo napięta, a straty punktowe - stosunkowo niewielkie. Problem w tym, że goście wygrali zaledwie dwa z ostatnich dziesięciu spotkań, przegrywając pozostałe osiem! Forma gospodarzy wcale nie była lepsza, ale z pewnością marcowa wygrana z Chrobrym Głogów wlała nieco nadziei w serca fanów.

Faworytem był więc zespół GKS-u, który jeszcze przed przerwą zyskał przewagę. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem zawodnik gości Lukas Kuban. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze na kwadrans przed końcem za sprawią pięknego trafienia Kamila Zapolnika. Bohater tyszan miał jednak pecha, gdyż po zdobyciu bramki zderzył się głowami z rywalem, przez co kilka minut był opatrywany przez lekarzy i ostatecznie musiał opuścić boisko.

Wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego, a dzięki tej wygranej GKS Tychy ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Z kolei Stomil traci do 15-stej Olimpii Grudziądz trzy oczka.

A Olimpia wykorzystała kolejną porażkę Stomilu, wygrywając u siebie z Drutex-Bytovią. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem 1:1, ale w końcówce gola na wagę zwycięstwa strzelił Filip Jazvic.

Świetną passę kontynuuje Stal Mielec, która dzięki wygranej z Pogonią Siedlce awansowała na drugie miejsce w tabeli.