Pjongczang 2018: Bez medalu w koronnym slalomie

Rywalizacja narciarzy alpejskich na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu dobiega powoli do końca. W ostatniej konkurencji, w slalomie, Igor Sikorski (kat. siedzący) zajął 6. miejsce podobnie Maciej Krężel (kat. niewidomi i niedowidzący) wraz z przewodnikiem Anną Ogarzyńską.

Brązowy medal Igora Sikorskiego w slalomie gigancie (w gronie zawodników siedzących, na specjalnie przystosowanej narcie zwanej monoski) zaostrzył apetyty przed jego koronną konkurencją, w której stawał trzykrotnie na podium Pucharu Świata w tym roku i jest aktualnym wicemistrzem świata. Slalom jednak nie ułożył się po jego myśli. Po pierwszym przejeździe był 7. ze stratą do miejsc medalowych około trzech sekund. Drugi przejazd pozwolił awansować Sikorskiemu na 6. pozycję. Jego łączny czas dwóch przejazdów 1:43.14 (52.25 + 50.89) był o 3.32 sekundy gorszy od triumfatora, Chorwata Dino Sokolovicia, który uzyskał rezultat 1:39.82. Srebro zdobył Amerykanin Tyler Walker, a brąz Francuz Frederic Francois.

Również 6. miejsce, tyle że wśród paraalpejczyków niewidomych i niedowidzących, zajął Maciej Krężel (przewodnik Anna Ogarzyńska). Na mecie uzyskał czas dwóch przejazdów – 1:44.13 (52.63 + 51.50). Złoto zdobył Włoch Giacomo Bertagnolli z czasem 1:36.12. Srebro przypadło w udziale Słowakowi Jakubowi Krako (1:37.54). Brąz dla reprezentanta Neutralnych Paraolimpijczyków, Valerii Redkozubowa (1:38.02).