Niewiadoma wygrała prestiżowy wyścig kolarski!

Inne
Niewiadoma wygrała prestiżowy wyścig kolarski!
fot. kasianiewiadoma94 - Instagram

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) wygrała w miejscowości Cittiglio w Lombardii, po indywidualnej akcji, wyścig kolarski najwyższej kategorii Trofeo Alfredo Binda. To jeden z większych sukcesów w karierze 23-letniej Polki.

Niewiadoma o 22 sekundy wyprzedziła grupę pościgową, na której czele finiszowała ubiegłoroczna mistrzyni świata z Bergen Holenderka Chantal Blaak (Boels-Dolmans). Trzecie miejsce zajęła kolejna słynna zawodniczka, trzykrotna mistrzyni świata (2006, 2012, 2013) Holenderka Marianne Vos z ekipy WaowDeals.

Zawodniczki rywalizowały w deszczu na pagórkowatej trasie długości 131 km. W jednej z akcji zaczepnych brała udział Małgorzata Jasińska, ale decydujący atak z 13-osobowej czołówki przypuściła Niewiadoma na ostatnim podjeździe, 9 km przed metą. Na zjeździe podjęła ryzyko, powiększyła przewagę i niezagrożona dojechała do mety.

"To jest dla mnie szczególne zwycięstwo, ponieważ jestem nowa w drużynie. Widziałam w jaki sposób Vincenzo Nibali wygrał wczoraj Mediolan-San Remo i chciałam spróbować tego samego" - powiedziała Niewiadoma na konferencji prasowej. Dziękowała również koleżankom klubowym, z których dwie także finiszowały w czołówce - Białorusinka Alena Amaliusik oraz mistrzyni świata z Ponferrady (2014) Francuzka Pauline Ferrand-Prevot.

Wyścig upamiętniający legendarnego włoskiego kolarza Alfredo Bindę jest zaliczany do World Tour. Niewiadoma zanotowała trzeci triumf w tym cyklu, po zwycięstwie etapowym i w klasyfikacji generalnej ubiegłorocznego wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii (OVO Energy Women's Tour).

Pochodząca z Ochotnicy Górnej na Podhalu zawodniczka była już w tym sezonie druga w innym wyścigu World Tour - Strade Bianche, a zwycięstwo w Cittiglio dało jej prowadzenie w klasyfikacji łącznej cyklu.

Wyniki Trofeo Alfredo Binda, Taino - Cittiglio (131 km):

1. Katarzyna Niewiadoma (Polska/Canyon-SRAM Racing) - 3:32.54
2. Chantal Blaak (Holandia/Boels-Dolmans) strata 22 s
3. Marianne Vos (Holandia/WaowDeals)
4. Amanda Spratt (Australia/Mitchelton-Scott)
5. Alena Amaliusik (Białoruś/Canyon-SRAM Racing) ten sam czas
6. Pauline Ferrand-Prevot (Francja/Canyon-SRAM Racing) 23

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze