Dookoła Katalonii: Hodeg zwycięzcą pierwszego etapu

Kolumbijczyk Alvaro Jose Hodeg z grupy Quick-Step po finiszu z peletonu wygrał w miejscowości Calellea pierwszy etap - długości 152 km - wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii i zdobył koszulkę lidera.

Drugie miejsce zajął Irlandczyk Sam Bennett, a trzecie Australijczyk Jay McCarthy (obaj Bora-Hansgrohe). Wszyscy w tym samym czasie - 3:39.31.

W wyścigu jedzie tylko jeden Polak - Paweł Poljański (Bora-Hansgrohe). Został sklasyfikowany na 170. pozycji ze stratą 4.59.

Trasa tegorocznej edycji została podzielona na siedem etapów, ostatni wokół Barcelony (154 km) zostanie rozegrany w niedzielę.

Rok temu triumfował Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar). Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) zajął w klasyfikacji generalnej 11. miejsce.

We wtorek drugi etap będzie liczył 175,6 km długości i prowadził z Mataro do Valls.

Wyniki 1. etapu, Calella - Calella (152,3 km)