Polska - Korea Południowa: Komunikacja i koleje w Chorzowie za okazaniem biletu na mecz

Piłka nożna
Polska - Korea Południowa: Komunikacja i koleje w Chorzowie za okazaniem biletu na mecz
fot. Cyfrasport

Kibice posiadający bilety na towarzyski mecz piłkarski Polska - Korea Południowa, który odbędzie się 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie, mogą za darmo skorzystać z dojazdu na tę sportową arenę komunikacją miejską i Kolejami Śląskimi.

Poinformowali o tym w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Katowicach marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa oraz szefowie samorządowych spółek - Kolei Śląskich i Stadionu Śląskiego. - Przygotowaliśmy ofertę dojazdu na mecz na podstawie ważnego biletu na mecz – powiedział marszałek Saługa.

Koleje Śląskie uruchomią tego dnia dodatkowe składy na najbardziej uczęszczanej trasie Częstochowa-Katowice-Gliwice. Jak zaznaczył prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges, przejazd na podstawie biletu na mecz będzie możliwy do godz. 1.00 28 marca. Główną stacją do wysiadania na tej trasie będzie Chorzów-Batory, skąd zapewniono dogodne połączenia na stadion komunikacją miejską.

Zmotoryzowani mogą zostawić samochody na parkingu obok Cmentarza Centralnego w Katowicach, skąd również będzie zapewniony dogodny dojazd środkami komunikacji publicznej na Stadion Śląski.

Do dużej imprezy przygotowują się też władze Katowic – Stadion Śląski w Chorzowie sąsiaduje przez ulicę z katowickim osiedlem Tysiąclecia. - Zdaję sobie sprawę, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, zajmując nie tylko miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkują w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach – powiedział w poniedziałek prezydent Katowic Marcin Krupa.

Dlatego władze miasta postanowiły w dniu meczu przetestować rozwiązanie, które chciałyby wdrożyć podczas dużych imprez masowych odbywających się na Stadionie Śląskim. Polega ono na wprowadzeniu zakazu wjazdu na teren osiedla od strony ulicy Chorzowskiej. Na Tysiąclecie w dniu meczu zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

We wtorek 27 marca, w godzinach od 17.00 do 21.00 nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej.

Przez cały dzień będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

Do mieszkańców os. Tysiąclecia w tym tygodniu trafi list z mapką opisujący planowane zmiany w organizacji ruchu. - Prosimy także mieszkańców, by na adres konsultacje@katowice.eu nadsyłali po meczu swoje opinie dotyczące testowanego rozwiązania. Zależy nam na tym, by wypracować najlepszy możliwy scenariusz działania na przyszłość w tym zakresie – zaapelował prezydent Marcin Krupa.

Przygotowująca się do czerwcowych mistrzostw świata piłkarska reprezentacja Polski zagra na zmodernizowanym Stadionie Śląskim po raz pierwszy od jesieni 2009 i po raz 56. w historii. Organizatorzy spodziewają się kompletu, czyli niemal 55 tys. widzów.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze