Kubiak mistrzem Japonii! Polak wyróżniony indywidualnie

Siatkówka
Kubiak mistrzem Japonii! Polak wyróżniony indywidualnie
fot. CyfraSport

Michał Kubiak w drugim sezonie na japońskich parkietach osiągnął to, po co wybierał się do Azji. Jego Panasonic Panthers zostali mistrzami, dwukrotnie w finale rozprawiając się z Toyoda Gasei. Polak występujący w barwach Panter został wybrany MVP rozgrywek.

Panasonic Panthers na mistrzostwo Japonii czekali od czterech lat, a do zespołu właśnie w celu odzyskania trofeum został ściągnięty Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski był prawdziwym liderem swojego zespołu ciągnąc go do szóstego mistrzostwa kraju. Swoje ostatnie Pantery zdobywały w 2014 roku.
 
Finał miał formę dwumeczu, a zespół Kubiaka okazał się lepszy od Toyoda Gasei. Rywale musieli radzić sobie bez swojej gwiazdy, kontuzjowanego Igora Omrcena. Pierwsze spotkanie zakończyło się gładkim zwycięstwem Panthers 3:0 (25:19, 25:21, 25:20), jednak drugie było prawdziwym thrillerem. 
 
Mimo prowadzenia 2:1 zespołu z Inazawy triumfowali goście z Kubiakiem w składzie (19:25, 25:16, 24:26, 26:24, 15:13). Polak zakończył pięciosetową batalię z 27 punktami na koncie. Pierwsze starcie zakończył z dorokiem 16-stu.
 
Tym samym zespół kapitana reprezentacji Polski został mistrzem Japonii, Kubiak zaś wybrany został MVP całych rozgrywek ligowych.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze