Superliga tenisistów stołowych: Roszady w czołowych drużynach

Inne
Superliga tenisistów stołowych: Roszady w czołowych drużynach
fot. Cyfrasport

Lider rankingu indywidualnego Superligi Brazylijczyk Gustavo Tsuboi opuszcza Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. Z zespołem lidera PKS Kolping Frac Jarosław żegnają się z kolei Patryk Zatówka, Chorwat Tomislav Pucar oraz Anglik Paul Drinkhall.

- Gustavo dostał lepszą ofertę z Werderu Brema i już podpisał kontrakt z niemiecką drużyną. Jesteśmy na etapie poszukiwania nowego zawodnika, ale budżet mamy ograniczony i niestety następny sezon nie będzie już tak udany – powiedział Tomasz Lewandowski, grający trener Politechniki, indywidualny mistrz kraju z 2016 roku.

Po niezłym poprzednim sezonie w barwach klubu z Jarosławia (bilans gier 21-13), w obecnych rozgrywkach Tsuboi występuje w Fibrain AZS Politechnice. Wygrał 20 z 29 pojedynków i jest liderem ligowego rankingu, zaś "Inżynierowie" zajmują trzecie miejsce i mają szansę na awans do play off.

W rankingu światowym Brazylijczyk jest 47.

W składzie są też Lewandowski i Rosjanin Wasilij Lakiejew, a wkrótce po kontuzji do ekipy dołączy Mateusz Gołębiowski. Na debiut czeka Tajwańczyk Peng Wang-Wei.

Po 16 kolejkach liderem superligi jest Kolping Frac. Już wiadomo, że z tym zespołem po sezonie pożegnają się Pucar (bilans 11-6), Zatówka (9-8) i Drinkhall (10-9). Wszyscy wybrali kierunek niemiecki. Zatówka, który dotychczas trenował w Szwecji, będzie grał od jesieni w 1. FC Saarbruecken-TT.

"Podpisałem umowę z drużyną wicelidera TTC RhoenSprudel Fulda-Maberzell, zaś Paul Drinkhall będzie grał w TTC Schwalbe Bergneustadt" – poinformował ubiegłoroczny młodzieżowy wicemistrz Europy Pucar.

Na liście światowej Anglik jest 46., Chorwat - 82., natomiast Zatówka - 229.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie