Kownacki: W Polsce nie rozwinąłbym się tak, jak we Włoszech

Piłka nożna

Bardzo wiele, rozwinąłem się pod względem taktycznym i fizycznym. Jestem typem piłkarza, który tylko dobrze przygotowany gra na wysokim poziomie - powiedział Dawid Kownacki przed towarzyskimi meczami reprezentacji Polski z Nigerią i Koreą Południową.

Marcin Feddek: Wiesz czego trener oczekuje od Ciebie na boisko? Z reguły jak nowy piłkarz przyjeżdża to jest maglowany przez asystentów, dostaje dużo materiału do przetrawienia.

 

Dawid Kownacki: Już mieliśmy odprawę wideo, także wszystko jest uzupełniane dla nowych zawodników. Szybko muszą nadrobić czas w analizach. Pod tym względem nie będę miał żadnego kłopotu, żeby to przyswoić. Oglądając mecze, nie patrzę jak typowy kibic, tylko analizuję.

 

Czekasz na swój wielki mecz w Sampdorii, ile dał Ci wyjazd do Włoch?

 

Bardzo wiele, rozwinąłem się pod względem taktycznym i fizycznym. Jestem typem piłkarza, który tylko dobrze przygotowany gra na wysokim poziomie. Bazuję też na szybkości i kiedy czuję dynamikę, to jest mi zdecydowanie łatwiej. W Polsce niekiedy fizyki mi brakowało.

 

Gdzie lepiej się czujesz, na typowej "dziewiątce" czy jako człowiek grający zza plecami wysuniętego napastnika?

 

Ja preferuję styl, kiedy mam obok siebie partnera. Lubię grać w ustawieniu z dwoma napastnikami, bo jest łatwiej, uwaga obrońców nie skupia się tylko na tobie.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

Marcin Feddek, IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze