Liga Mistrzów: ZAKSA pewnie wygrała i awansowała do najlepszej szóstki!

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała 3:0 (25:21, 25:20, 25:12) z Jastrzębskim Węglem w meczu rewanżowym fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski awans do kolejnej rundy zapewnili sobie już po dwóch setach, bowiem w pierwszym starciu wygrali 3:1. Kędzierzynianie znaleźli się w najlepszej szóstce rozgrywek i aby zagrać w turnieju finałowym w Kazaniu muszą przejść jeszcze tylko jeden etap.

ZAKSA przed meczem była w zdecydowanie lepszej sytuacji. Kędzierzynianie przywieźli korzystny wynik (3:1) z Jastrzębia i byli na najlepszej drodze do awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Jak się okazało siatkarze Andrei Gardiniego cel osiągnęli już po drugim secie.

Niezwykle wyrównany był początek spotkania. Dopiero od stanu 6:6 zaczęła się uwidaczniać przewaga ZAKSY. Mistrzowie Polski w pewnym momencie prowadzili aż siedmioma punktami. Co prawda jastrzębianie zerwali się do walki i w końcówce zmniejszyli dystans do rywali, lecz nie byli w stanie znaleźć recepty na rozpędzonego atakującego Maurice Torresa, któremu przypadł zaszczyt zakończenia tej partii.

Po zmianie stron walka znacznie się zaostrzyła. Kędzierzynianie już nie dominowali na boisku, a nawet pozwolili gościom chwilowo objąć prowadzenie. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu PlusLigi ponownie nie mogła liczyć na wsparcie swojej największej gwiazdy Salvadora Hidalgo Olivy, które było jej bardzo potrzebne. Nieporadność zawodnika wyprowadziła z równowagi trenera Ferdinando De Giorgiego i odesłał siatkarza do kwadratu dla rezerwowych. ZAKSA utrzymywała swój dobry poziom i pewnie wygrała drugą odsłonę zapewniając sobie awans do najlepszej szóstki Ligi Mistrzów przed zakończeniem spotkania.

Seta numer trzy można określić mianem gry towarzyskiej. Drużyny wyszły na plac w kompletnie zmienionych składach. Obaj trenerzy desygnowali do gry zawodników rezerwowych i mecz został dokończony bez większych emocji.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:21, 25:20, 25:12)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Maurice Torres, Rafał Buszek, Sam Deroo, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (l) oraz Krzysztof Rejno, Rafał Szymura, Marco Falasci, Kamil Semeniuk, Sławomir Jungiewicz, Korneliusz Banach (l)

Jastrzębski:
Lukas Kampa, Maciej Muzaj, Salvador Hidalgo Oliva, Jason Derocco, Wojciech Sobala, Grzegorz Kosok, Jakub Popiwczak (l) oraz Patryk Strzeżek, Marcin Ernastowicz, Dardan Lushtaku, Rodrigo Quiroga, Damian Boruch, Jakub Turski

ZAKSA - Jastrzębski 25:12

Rejno zakończył spotkanie! ZAKSA W NAJLEPSZEJ SZÓSTCE LIGI MISTRZÓW!

ZAKSA - Jastrzębski 24:12

Przekroczenie linii trzeciego metra Strzeżka. Piłka setowa dla ZAKSY!

ZAKSA - Jastrzębski 21:12

De Giorgi prosi jeszcze o czas. Włoch wierzy w odwrócenie losów spotkania?

ZAKSA - Jastrzębski 19:12

Poprawka Turskiego.

ZAKSA - Jastrzębski 19:11

Jakub Turski zablokowany przez Krzysztofa Rejno. ZAKSA pewnie kroczy po zwycięstwo.

ZAKSA - Jastrzębski 11:5

Jungiewicz spokojnie obił ręce blokujących jastrzębian.

ZAKSA - Jastrzębski 8:5

Przerwa techniczna.

ZAKSA - Jastrzębski 7:5

Semeniuk zablokowany przez rozgrywającego Jastrzębskiego.

ZAKSA - Jastrzębski 4:3

Szymura wepchął piłkę między blok a siatkę, a potem zepsuł zagrywkę.

ZAKSA - Jastrzębski

Bardzo dużo zmian w obu zespołach. Zaczyna się więc mecz towarzyski.

ZAKSA - Jastrzębski 25:20

ZAKSA W SZÓSTCE SIATKARSKIEJ LIGI MISTRZÓW!

ZAKSA - Jastrzębski 24:20

Torres trafił w boisko! ZAKSA ma piłkę setową na wagę awansu!

ZAKSA - Jastrzębski 23:20

Bieniek najpierw zaserował w boisko, a potem zepsuł kolejny serwis.

Oliva ponownie wylądował w kwadracie. Na boisku melduje się Rodrigo Quiroga.

ZAKSA - Jastrzębski 22:19

Ernastowicz wszedł na zmianę i zaserwował w siatkę.

ZAKSA - Jastrzębski 21:19

Kosok uderzył pod łokciem Bieńka.

ZAKSA - Jastrzębski 21:18

Deroo sprytnie obił ręce blokujących. ZAKSA coraz bliżej awansu!

ZAKSA - Jastrzębski 20:18

Muzaj zerwał atak. Piłka poszybowała... w trybuny. Przerwa dla trenera Jastrzęskiego Węgla.

ZAKSA - Jastrzębski 19:18

Oliva przekroczył linię dziewiątego metra przy zagrywce.

ZAKSA - Jastrzębski 18:17

Oliva ponownie odbił się od bloku.

ZAKSA - Jastrzębski 17:17

Muzaj za daleko wyrzucił sobie piłkę do zagrywki i nie zdołał skorygować błędu.

ZAKSA - Jastrzębski 16:17

Jastrzębski na prowadzeniu!

ZAKSA - Jastrzębski 16:15

ZAKSA skutecznie ze środka. Przerwa techniczna.

ZAKSA - Jastrzębski 15:15

Oliva ma dziś więcej szczęścia niż rozumu. Ponownie obił ręce bloku.

ZAKSA - Jastrzębski 15:14

Czas przyniósł zamierzony efekt. Deroo popsuł zagrywkę.

ZAKSA - Jastrzębski 15:13

Ależ ciekawa wymiana z obu stron. Skończyło się na ataku Olivy w sam środek potrójnego bloku. Czas dla De Giorgiego.

ZAKSA - Jastrzębski 14:13

Poprawka Belga już skuteczna.

ZAKSA - Jastrzębski 13:13

Deroo w aut. Chciał wbić soczystego gwoździa, lecz piłka wylądowała za linią boczną.

ZAKSA - Jastrzębski 13:11

Toniutti w kontrze uruchomił Wiśniewskiego. Środkowy nie zawiódł.

ZAKSA - Jastrzębski 11:11

Kampa zaserwował bezpośrednio w boisko!

ZAKSA - Jastrzębski 11:9

Rozpędził się atakujący ZAKSY. Jastrzębianie nie mogą znaleźć na niego recepty.

ZAKSA - Jastrzębski 9:9

Kosok odpowiedział bardzo szybko. Skuteczna krótka Kosoka.

ZAKSA - Jastrzębski 9:8

Toniutti za plecy do Torresa, a ten ponownie się nie myli.

ZAKSA - Jastrzębski 8:7

Torres odpalił armatę. Derocco nie utrzymał przyjęcia. Pierwsza przerwa techniczna.

ZAKSA - Jastrzębski 6:7

Oliva szczęśliwie przedarł się przez blok.

ZAKSA - Jastrzębski 6:6

Sobala zaserwował w siatkę.

ZAKSA - Jastrzębski 5:6

Muzaj skutecznie kiwnął za blok. Torres nerwowo w obronie.

ZAKSA - Jastrzębski 5:5

Oliva dotknął siatki kiwając trudną piłkę. Kampa ma teraz gorszy okres gry.

ZAKSA - Jastrzębski 4:5

Oliva wyrzucony za antentkę prawie znokautował słupek.

ZAKSA - Jastrzębski 3:5

Sobala show trwa! Tym razem zablokowany Deroo.

ZAKSA - Jastrzębski 3:4

Powtórka z rozrywki! Wiśniewski ponownie blokowany.

ZAKSA - Jastrzębski 3:3

Co się odwlecze, to nie uciecze. Sobala zablokował Wiśniewskiego.

ZAKSA - Jastrzębski 3:2

Buszek skuteczny z pipe'a. Wcisnął piłkę między siatkę, a ręce Wojciecha Sobali.

ZAKSA - Jastrzębski 2:2

Bieniek w siatkę.

ZAKSA - Jastrzębski 2:1

Derocco zatrzymany przez Bieńka i Toniuttiego.

ZAKSA - Jastrzębski 25:21

Torres skończył! Niewiele brakowało, a jastrzębianie wyprowadziliby kontrę.

ZAKSA - Jastrzębski 24:21

Muzaj efektownie po skosie.

Oliva był bliski obrony, lecz zabrakło mu kilku centrymetrów. Piłka setowa dla ZAKSY.

Buszek w trudnej sytuacji zaatakował prosto w ręce bloku. Punkt dla jastrzębian i czas dla ZAKSY.

ZAKSA - Jastrzębski 23:19

Odpowiedź Muzaja bezbłędna.

ZAKSA - Jastrzębski 23:18

Pokaz gry atakujących obu zespołów. Tym razem Torres wbił soczystego gwoździa.

ZAKSA - Jastrzębski 21:17

Wow! Co za atak Muzaja na czystej siatce!

ZAKSA - Jastrzębski 21:16

Deroo uruchomiony z lewego skrzydła. Belg, póki co, mało niewidoczny.

ZAKSA - Jastrzębski 20:16

Atakujący Jastrzębskiego rozbił ręce blokujących.

ZAKSA - Jastrzębski 20:15

Dłuższą wymianę kończy Torres. Siatkarze zaprezentowali kilka naprawdę efektownych zagrań.

ZAKSA - Jastrzębski 19:14

Toniutti sięgnął trudną piłkę i wystawił do Bieńka. Środkowy poradził sobie bez trudu.

ZAKSA - Jastrzębski 17:12

Oliva zatrzymany blokiem. Kędzierzynianie udowodnili rywalom, że też potrafią grać tym elementem.

ZAKSA - Jastrzębski 16:12

Muzaj w siatkę. Druga przerwa techniczna.

ZAKSA - Jastrzębski 15:12

Zaczął funkcjonować blok Jastrzębskiego Węgla. Najpierw blokowany Torres, a potem Buszek. Przyjmujący dostał przy okazji piłką w twarz. Czas na żądanie Andrei Gardiniego.

ZAKSA - Jastrzębski 15:10

Mocna zagrywka Muzaja uniemożliwiła kędzierzynianom wyprowadzenie skutecznej akcji. Torres zablokowany.

ZAKSA - Jastrzębski 15:9

Torres się nie myli. Skutecznym atakiem odpowiedział jego vis-a-vis.

ZAKSA - Jastrzębski 14:8

Podwójne odbicie piłki sytuacyjnej przez Jakuba Popiwczaka. ZAKSA jest rozpędzona. Czy jastrzębianie zdołają ją zatrzymać?

ZAKSA - Jastrzębski 11:8

Przełamanie Muzaja.

ZAKSA - Jastrzębski 11:7

Potężne uderzenie Torresa. Póki co skrzydłowy ZAKSY jest nie do zatrzymania.

ZAKSA - Jastrzębski 10:7

Bieniek w aut.

ZAKSA - Jastrzębski 10:6

Muzaj w dołku. Nie wykorzystał piłki przechodzącej. To kolejna zepsuta akcja młodego atakującego.

ZAKSA - Jastrzębski 8:6

Ależ popisy na zagrywce prezentują nam oba zespoły. Tym razem piłka po serwisie Bieńka przetoczyła się na drugą stronę. O czas prosi Ferdinando De Giorgi.

ZAKSA - Jastrzębski 7:6

Torres spokojnie skończył z prawego skrzydła.

Oliva z szóstej strefy po rękach.

ZAKSA - Jastrzębski 6:5

Derocco uruchomiony z lewego skrzydła - skutecznie.

ZAKSA - Jastrzębski 6:4

Buszek dokłada punktową zagrywkę.

ZAKSA - Jastrzębski 5:4

Toniutti skutecznie kiwnął.

Torres popsuł zagrywkę.

Torres potężnie zaserwował i ustrzelił Popiwczaka.

ZAKSA - Jastrzębski 2:3

Bieniek skutecznie ze środka. Minął blok Kosoka.

ZAKSA - Jastrzębski 1:2

As serwisowy Olivy.

ZAKSA - Jastrzębski 1:1

Atakujący Jastrzębskiego Węgla nadrobił skutecznym atakiem.

ZAKSA - Jastrzębski 1:0

Zagrywkę na początek zepsuł Muzaj.

Zaczynamy!

W szeregach jastrzębian nie najlepiej radził sobie Salvador Hidalgo Oliva. Czy gwiazdor dziś zaprezentuje się lepiej i pomoże swojej drużynie odwrócić losy rywalizacji?

Do drużyny mistrzów Polski po kontuzji wrócił Sam Deroo.

Po pierwszym meczu w lepszej sytuacji jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która wygrała w Jastrzębiu 3:1 mimo, że tie-break był bardzo blisko.

Już teraz wiadomo, że jedna z polskich drużyn zagra w kolejnej rundzie.

Witamy w naszej relacji z meczu rewanżowego fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów!