Obrońca Premier League nie chce grać dla Polski. "Zawsze czułem się Anglikiem"

Piłka nożna
Obrońca Premier League nie chce grać dla Polski. "Zawsze czułem się Anglikiem"
fot. PAP

Obrońca Burnley, James Tarkowski przyznaje, że reprezentowanie Polski byłoby dla niego kłopotliwe i trudne, ponieważ zawsze czuł się przywiązany do Anglii. 25-letni zawodnik dostał swoje pierwsze w życiu powołanie do reprezentacji Synów Albionu na zbliżające się mecze towarzyskie z Holandią i Włochami.

Tarkowski bardzo dobrze spisuje się pod wodzą Seana Dyche’a w ekipie Burnley. To od razu wzbudziło zainteresowanie jego osobą w kontekście występów w reprezentacji. W grę wchodziła możliwość reprezentowania Polski, ponieważ jego dziadek Bolesław wywodzi się z naszego kraju. Sam zainteresowany jednak nigdy nie rozważał poważnie występów dla żadnego innego państwa poza tym w którym się urodził. – Zawsze widziałem siebie jako Anglika, więc granie dla Polski byłoby ciężkie i kłopotliwe. Wiem, że mam tamtejsze korzenie, to nie jest tak, że o tym nie myślałem albo o tym w ogóle z nikim nie rozmawiałem, lecz zawsze uważałem siebie za osobę pochodzącą z Anglii. Tak naprawdę tylko moje nazwisko było powodem do dyskusji – zaznaczył Tarkowski.

 

Defensor Burnley przyznał, że jeden z jego polskich kuzynów, Paweł próbował przekonać go do gry dla Biało-Czerwonych na początku jego kariery, ale bez sukcesu. – Odbyłem kilka rozmów z ludźmi niekoniecznie z najwyższych władz PZPN-u, ale związanymi z federacją. Zapytali się mnie czy rozważę taką opcję i żebym to przemyślał. W pewnym momencie w trakcie mojej kariery faktycznie o tym myślałem. Zawsze czułem się jednak Anglikiem i to była dla mnie najważniejsza rzecz. Często rozmawiam z moim kuzynem, Pawłem. Łączy nas to samo nazwisko, więc chciał, żebym grał dla Polski, ale kiedy dostałem powołanie do reprezentacji Anglii wysłał mi wiadomość z gratulacjami – powiedział.

 

Być może Tarkowski będzie miał okazję zagrać dla Anglii już w najbliższy piątek przeciwko Holandii. Transmisja z tego spotkania w Polsacie Sport od 20:40.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze