- Przyszedł tutaj, by mi tutaj trochę pomóc. Cieszę się, że trener ciągle szuka nowych wzmocnień dla kadry. Daje mocny sygnał, że przez ciężką pracę można dostać się do reprezentacji - powiedział Thiago Cionek.

Polski piłkarz brazylijskiego pochodzenia znajdował się w analogicznej sytuacji. W październiku 2011 roku odebrał obywatelstwo, a w 2014 roku - w meczu z Niemcami - zadebiutował w drużynie Nawałki.  

- Jestem w kadrze od początku kadencji Adama Nawałki - debiutowałem w meczu towarzyskim z Niemcami. Wtedy trener był jeszcze na etapie budowania zespołu, a w drużynie była duża rotacja. Teraz sytuacja wygląda inaczej - kadra jest już niemalże zamknięta, a dołączają do niej pojedynczy piłkarze. Taras bardzo dobrze mówi po Polsku i od długiego czasu gra w Ekstraklasie. Ci z większym stażem pomagają mu w tym by zaaklimatyzował się tu jak najszybciej - stwierdził Cionek.

W styczniu 2018 roku obrońca zmienił klub i przeszedł z drugoligowego Palermo do SPAL, które gra w Serie A. Klub zapłacił za niego 150 tys. Euro, a obecnie znajduje się na 17. miejscu w tabeli.

- Chciałem wrócić do Serie A. W SPAL grają bardzo wartościowi piłkarze. Uwierzyłem w projekt klubu i uważam, że podjąłem słuszną decyzję. Teraz co tydzień mogę mierzyć się z najlepszymi - powiedział 31-latek.

 

Cała rozmowa z Thiago Cionkiem w załączonym materiale wideo.