MP w biegach narciarskich: Kowalczyk wystartuje w Jakuszycach

Zimowe
MP w biegach narciarskich: Kowalczyk wystartuje w Jakuszycach
fot. PAP

Justyna Kowalczyk wystartuje w biegu na 15 km techniką klasyczną podczas mistrzostw Polski, które od piątku będą się odbywać na Polanie Jakuszyckiej. Przyjazd na Dolny Śląsk zapowiedziała cała krajowa czołówka.

Zawody potrwają trzy dni i będzie to druga część mistrzostw Polski w biegach narciarskich. Pierwsza odbyła się na początku roku, ale wtedy w zawodach nie brali udziału m.in. Kowalczyk, Kornelia Kubińska czy Maciej Staręga.

Druga część mistrzostw rozpocznie się w piątek, kiedy kobiety i mężczyźni będą rywalizować w biegach na dystansach techniką klasyczną. Właśnie wtedy na starcie stanie Kowalczyk.

- Poza Justyną Kowalczyk przyjazd potwierdzili wszyscy polscy czołowi biegacze i biegaczki, a więc mistrzostwa będą miały silną obsadę i zapowiadają się bardzo ciekawie. Liczymy, że będzie to udany koniec sezonu narciarskiego – powiedziała Faustyna Malik z Polskiego Związku Narciarskiego.

- Warunki są doskonałe. Śniegu nie brakuje, a prognozy mówią, że jeszcze mogą być małe opady. Nie ma więc obaw, aby impreza była odwołana. Kibice i fani narciarstwa mogą śmiało przyjeżdżać na Polaną Jakuszycką, bo poza tym, że zobaczą najlepszych polskich biegaczy, to jeszcze sami mogą skorzystać z dobrych warunków i pobiegać na ośnieżonych trasach – dodała Malik.

Początek rywalizacji w piątek od godziny 10.

en, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie