NBA: Howard poprowadził Hornets do zwycięstwa nad Nets

Dwight Howard zdobył 32 punkty i miał 30 zbiórek, a jego zespół Charlotte Hornets na wyjeździe wygrał z Brooklyn Nets 111:105 w środowym spotkaniu koszykarskiej ligi NBA. Takiego wyczynu w rozgrywkach nie było od siedmiu lat.

32-letni Howard trafił 10 z 17 rzutów z gry i wykorzystał 12 z 21 wolnych. Zabrał z tablic 30 piłek - 19 w defensywie i 11 pod koszem rywali.

Poprzednim zawodnikiem, który miał co najmniej 30 pkt i 30 zbiórek w NBA był Kevin Love 12 listopada 2010 roku, a przed nim Moses Malone w 1982 roku. Z kolei przeciwko Nets wcześniej tak świetnie zagrał... 40 lat temu Kareem Abdul-Jabbar - 37 "oczek" i 30 zbiórek.

W środę długo nie zanosiło się na zwycięstwo Hornets. Do przerwy "Szerszenie" przegrywały 59:82, a w trzeciej kwarcie przewaga Nets wzrosła do 23 punktów (82:59).

Po przerwie Howard miał 26 pkt i 20 zbiórek oraz dziewięć punktów i osiem zbiórek w ostatniej kwarcie. W ekipie Hornets wyróżnił się również Kemba Walker - 24 pkt.