Argentyna we łzach! Zmarł piłkarski mistrz świata z 1978 roku

Piłka nożna
Argentyna we łzach! Zmarł piłkarski mistrz świata z 1978 roku
fot. PAP

Z piłkarską reprezentacją Argentyny zdobył w 1978 roku tytuł mistrza świata, wystąpił też na MŚ 1974 w RFN, a na obu turniejach zagrał w meczach z reprezentacją Polski. Rene Houseman zmarł po długiej walce z rakiem języka. Miał 64 lata.

Houseman wystąpił w mistrzostwach świata w 1974 roku w RFN i 1978 w Argentynie i na obu turniejach zagrał w meczach z Polską (2:3 i 2:0). W reprezentacji "Albicelestes" w latach 1973–79 rozegrał 55 spotkań i zdobył 13 bramek, w tym trzy na mundialu w Niemczech Zachodnich (z Włochami 1:1, z Haiti 4:1, z NRD 1:1) i jedną w Argentynie (z Peru 6:0).

 


Nazywano go "Loco" – szalony. Słynął z dryblingu, silnych strzałów, był uważany za jednego z najlepszych prawoskrzydłowych.

"Zawsze będziesz pięknym, szalonym. Zawsze będziesz z nami. Spoczywaj w pokoju" – napisał na Twitterze Mario Kempes, król strzelców mundialu w Argentynie.

 


Houseman nie grał w klubach europejskich. Największe sukcesy odnosił z River Plate, chilijskim Colo Colo i Indenpendiente Buenos Aires, z którym wywalczył w 1984 roku Copa Lobertadores.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze