Adamek na meczu reprezentacji! "Orły Nawałki, głowa do góry!"

Sporty walki
Adamek na meczu reprezentacji! "Orły Nawałki, głowa do góry!"
fot. Instagram

Reprezentacja Polski w piątkowy wieczór uległa we Wrocławiu 0:1 Nigerii. Podopieczni Adama Nawałki mogli jednak liczyć na wsparcie Tomasza Adamka (52-5, 30 KO), który postanowił na żywo obejrzeć starcie Biało-Czerwonych.

Już 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się gala Polsat Boxing Night „Noc Zemsty” podczas której walkę wieczoru stoczy właśnie Adamek. Doświadczony polski pięściarz zmierzy się z niebezpiecznym i potężnym Amerykaninem Joey Abellem (34-9, 32 KO).

 

Adamek przygotowuje się pod okiem trenera Gusa Currena w Blue Resort Mountain w Szklarskiej Porębie. „Góral” postanowił jednak w towarzystwie Mateusza Borka i Tomasza Hajty zrobić sobie krótką przerwę i wybrać się na mecz reprezentacji Polski. Pięściarz wspierał podopiecznych Nawałki, którzy niestety ulegli Nigerii po rzucie karnym i trafieniu Victora Mosesa.

 

 

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

 

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze