Costacurta dostał zadanie znalezienia nowego selekcjonera reprezentacji. Od listopada ubiegłego roku tę funkcję przestał pełnić Ventura, który przez wielu został nazwany kozłem ofiarnym kryzysu jaki spotkał drużynę narodową Włoch w ostatnim czasie. Pod wodzą tymczasowego trenera, Di Biagio, Włosi rozegrali w miniony piątek mecz towarzyski z Argentyną na Etihad Stadium w Manchesterze i przegrali 0:2.

 

Wiemy już, że ekipa z Półwyspu Apenińskiego będzie mieć nowego selekcjonera już za niespełna dwa miesiące. – Zdradzimy wam nazwisko nowego trenera 20 maja. Jeżeli znajdziemy kogoś lepszego na to stanowisko niż Di Biagio, a uważam, że nie ma takich zbyt wielu, wówczas go zatrudnimy – przyznał Costacurta.

 

Wśród kandydatów znajduje się menadżer Zenita Sankt Petersburg, Roberto Mancini, menadżer Chelsea, Antonio Conte, były menadżer Leicester, który obecnie pracuje we francuskim Nantes, Claudio Ranieri oraz Claudio Ancelotti , który obecnie jest bez pracy. – Nie jest łatwo znaleźć kogoś kto jest w stanie wykonać perfekcyjną pracę. Musimy zobaczyć co należy zrobić, aby zbudować drużynę zdolną do kwalifikacji na Euro 2020. Myślę, że bardziej istotne jest skupienie się na zawodnikach, których mamy, ponieważ wątpię, żeby Jose Mourinho czy Pep Guardiola osiągnęli w tym momencie lepsze rezultaty – stwierdził były defensor AC Milan.

 

Na koniec Costacurta nie wykluczył, że na stanowisku selekcjonera kadry pozostanie Di Biagio. – To trener, który staje się z każdym rokiem coraz lepszy i wspina się w hierarchii naszej federacji. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie on nowym selekcjonerem lub dołączy do sztabu szkoleniowego nowego trenera. Gigi jest bardzo utalentowany. Obserwuję go bardzo uważnie i mogę potwierdzić, że federacja ma podobne zdanie na jego temat – zdradził.

 

Reprezentacja Włoch we wtorek zagra mecz towarzyski z Anglią. Italia to razem z Portugalią grupowy rywal Polaków podczas najbliższej edycji Ligi Narodów. Jeszcze przed rozpoczęciem mundialu dowiemy się kto zawita do naszego kraju w roli menadżera tamtejszej kadry.