Murray wznowił treningi i chce wrócić do rywalizacji już niebawem

Tenis
Murray wznowił treningi i chce wrócić do rywalizacji już niebawem
fot. PAP/EPA

Brytyjczyk Andy Murray, który w styczniu przeszedł operację biodra, wznowił treningi w akademii tenisowej Patricka Mouratoglou w Nicei. Zdobywca trzech tytułów wielkoszlemowych, który ostatni mecz o stawkę rozegrał w lipcu, chce wrócić do rywalizacji pod koniec maja.

Murray od ostatniego weekendu przebywa w akademii Mouratoglou, trenera Amerykanki Serena Williams. 30-letni Szkot, który wciąż jeszcze przechodzi rehabilitację, ma za sobą lekkie treningi z rakietą, pierwsze od styczniowego zabiegu.

 

Były lider światowego rankingu ostatnio w meczu o stawkę wystąpił w lipcu. Już wtedy uraz biodra dawał mu się mocno we znaki, ale wystartował w Wimbledonie, w którym w przeszłości dwukrotnie triumfował. W ćwierćfinale ubiegłorocznej edycji nie był w stanie dokończyć spotkania i skreczował.

 

29 grudnia rozegrał w Abu Zabi pokazowego seta z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem - przegrał 2:6. Wciąż jednak miał kłopoty ze stawem biodrowym i wycofał się z zaplanowanych na styczeń turniejów, a następnie poddał się operacji w klinice w Melbourne. Wówczas zapowiedział, że chce być gotowy na Wimbledon.

 

Jego pierwszą imprezą po wielomiesięcznej przerwie ma być nowy turniej w kalendarzu ATP - rozpoczynający się 21 maja halowy challenger w angielskim Loughborough. Zmagania będą się toczyć na korcie twardym. W wyniku dłuższej przerwy Murray spadł na 29. miejsce w rankingu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze