Polsat Boxing Night. Adamek: Jak Bóg pozwoli, kibice jeszcze mnie zobaczą

Sporty walki

Przed zbliżającą się galą Polsat Boxing Night: Noc Zemsty Tomasz Adamek (52-5, 30 KO), oprócz obmyślenia odpowiedniej taktyki, stanął przed kolejnym karkołomnym zadaniem, jakim jest przekonanie żony, by pozwoliła mu wrócić do ringu.

Podczas walki wieczoru na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty Adamek zmierzy się z Joeyem Abellem (34, 9, 32 KO). Zanim jednak "Góral" wejdzie do ringu, będzie musiał jak zawsze otrzymać pozwolenie od żony, będącej drugą osobą obok Pana Boga, której boi się pięściarz.

- Zobaczymy co dalej, ale jeśli Bóg pozwoli, to kibice jeszcze mnie zobaczą. Znów będę musiał "z babą" negocjować, chociaż z nią ciężko, ciężko, ciężko to idzie! Niestety żona nie przyjedzie na moją najbliższą walkę, gdyż powiedziała, że miałem już siedzieć w domu. Jest jednak ze mną duchem i codziennie modli się za mnie, także mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i 22 kwietnia rzuci się w moje ramiona i powie "Mój ty chłopie"! - powiedział Adamek w rozmowie z Polsatem Sport.

Na pytanie Przemysława Iwańczyka o argumenty, jakimi posługuje się pięściarz w rozmowach z żoną ten odpowiedział:

- Jesteśmy katolikami, modlimy się razem i tłumaczę jej, że taka jest wola boża. Ona krzyczy wówczas, żebym nie odwracał kota ogonem i sądzi, że wracam do Polski tylko dlatego, że wszyscy mnie tutaj wielbią. Przekomarzamy się w ten sposób i w końcu otrzymuję zgodę, choć z zastrzeżeniem, żebym nie został przyłapany na żadnym zdjęciu - zakończył "Góral".

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:

Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:

Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie