ME w ju-jitsu w Gliwicach: Medaliści mistrzostw świata w składzie Polski

Sporty walki
ME w ju-jitsu w Gliwicach: Medaliści mistrzostw świata w składzie Polski
fot. PAP

Polscy medaliści mistrzostw świata oraz Igrzysk Sportów Nieolimpijskich wystąpią w mistrzostwach Europy, które w dniach 1-3 czerwca odbędą się w Gliwicach. Skład ogłoszony zostanie po mistrzostwach kraju zaplanowanych na 15 kwietnia w Sochaczewie.

"Większość medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata oraz Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games powalczy o kolejne trofea w mistrzostwach kontynentu w Gliwicach. Jednym z liderów naszej reprezentacji będzie Jędrzej Loska (62 kg), który zwyciężał we Wrocławiu w obu tych wielkich imprezach" - powiedział prezes Polskiego Związku Ju-Jitsu Tomasz Knap.

 

Startujący w konkurencji ne-waza Loska zwyciężył w mistrzostwach globu po raz trzeci z rzędu, poprzednio w 2015 i 2016 roku.

 

Oprócz niego, tytułu mistrzów świata obronili: Anna Augustyn-Mitkowska (49 kg) i Maciej Polok (69 kg) w ne-wazie oraz Martyna Bierońska (55 kg) w fightingu. W grudniu, na najwyższym stopniu podium stanęli także: Paweł Bańczyk (85 kg) w ne-wazie, drużyna ne-waza oraz Dawid Karkosz (77 kg) i Mateusz Duran (94 kg) w fightingu. Z kolei podczas wrocławskich The World Games 2017 po złoto sięgnęli: Loska (62 kg) i Tomasz Szewczak (94 kg).

 

"Mamy świetnych zawodników, ale i doskonałych trenerów. Od trzech lat, odkąd współpracujemy, zawsze byłem bardzo zadowolony z ich wyborów kadrowych. Teraz szykują się niespodzianki w drużynie narodowej, bowiem coraz mocniej naciska młodzież. Bardzo udanie nasi reprezentanci spisali się podczas niedawnych zawodów rangi Pucharu Europy w Holandii" - dodał szef związku.

 

Podczas Dutch Open w Amersfoort biało-czerwoni wywalczyli 13 złotych krążków w kategorii juniorów i młodzieżowców.

 

"Kolejnym sprawdzianem dla młodzieżowców będzie turniej Budapest Open w dniach 7-8 kwietnia, zaś 15 kwietnia w Sochaczewie odbędą się mistrzostwa kraju seniorów i w młodszych kategoriach wiekowych. Wówczas poznamy skład na ME w Gliwicach. Po bardzo ciężkim poprzednim sezonie w tym seniorzy mają mniej startów, koncentrują się na przygotowaniach do dwóch wielkich imprez: mistrzostw Starego Kontynentu oraz mistrzostw świata w Szwecji" - stwierdził Knap.

 

W ME 2018 wystąpi około 600 zawodniczek i zawodników, w tym po raz pierwszy mastersi (pow. 35 lat).

 

"Sami jesteśmy ciekawi rywalizacji weteranów, którzy do tej pory nie mieli okazji walczyć o medale mistrzostw Europy. Mamy informacje, że przyjadą do nas gwiazdy ju-jitsu z całego kontynentu. Zaplanowane zostało dwudniowe seminarium z tymi osobami, będzie możliwość podpatrzenia w akcji najlepszych zawodników, dziś trenerów" - przyznał prezes związku.

 

Organizacyjnie Polski Związek Ju-Jitsu jest już teraz przygotowany do przeprowadzenia ME. "Mamy doświadczenie zdobyte po wrocławskich mistrzostwach świata. Jestem pewny, że sportowo i organizacyjnie będziemy znów bardzo mocni" - podkreślił Knap.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze