Pechowy dla Możdżonka okazał się mecz 23. kolejki PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn (1:3). W trzecim secie, przy stanie 15:14 dla gospodarzy, 33-latek doznał kontuzji lewego uda i musiał opuścić boisko. Chwilę później został wyniesiony z hali. Teraz okazało się, że to był jego ostatni występ w tym sezonie.

 

"Do końca sezonu będę mógł już tylko wspierać swój zespół spoza boiska... Uraz okazał się na tyle poważny, że konieczna była operacja. Naderwany przyczep trzeba było zszyć. Na szczęście byłem pod najlepszą opieką medyczną i wszystko zostało naprawione! Teraz czeka mnie długa i żmudna rehabilitacja. Jestem optymistą. W Rzeszowie mam wszystko czego potrzeba, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu" - poinformował Możdżonek na Instagramie.

 

 

Do końca sezonu będę mógł już tylko wspierać swój zespół z poza boiska... Uraz okazał się na tyle poważny, że konieczna była operacja. Naderwany przyczep trzeba było zszyć. Na szczęście byłem pod najlepszą opieką medyczną i wszystko zostało naprawione!  Teraz czeka mnie długa i żmudna rehabilitacja. Jestem optymistą. W Rzeszowie mam wszystko czego potrzeba, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu.  Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za słowa otuchy i wsparcia! Proszę trzymajcie kciuki za Resovię!!! #razemjesteśmysiłą #siatkówka #volleyball  Until the end of the season I can support my team only from outside of the court...The injury was so serious that the surgery was needed. Torn tendon had to be sewn back. I was lucky because best medical staff did it! Now I'm about to face long and hard rehab process of my leg. I'm an optimist. I strongly believe that I'll gonna prepare myself as good as possible for next season.  Once again thank you so much for good words and your support! Now keep your fingers crossed for Resovia please!!!

A post shared by Marcin Możdżonek (@marcinmozdzonek) on Mar 28, 2018 at 1:40pm PDT


Kontuzja Możdżonka to bardzo zła wiadomość dla trenera Andrzeja Kowala. Jego drużyna cały czas walczy o miejsce w pierwszej szóstce PlusLigi, dlatego brak mistrza świata z 2014 roku z pewnością będzie dużym osłabieniem. Do końca fazy zasadniczej pozostały trzy kolejki.

 

W załączonym materiale kontuzja Marcina Możdżonka.