Pięciu zawodników odchodzi z Cracovii

Zimowe
Pięciu zawodników odchodzi z Cracovii
fot. Cyfra Sport

Bramkarz Rafał Radziszewski i napastnik Damian Słaboń po 14 latach odchodzą z występującej w ekstraklasie Comarch Cracovii. Z "Pasami" rozstaje się też trzech innych hokeistów – Krystian Dziubiński, Adam Domogała i Petr Kalus.

37-letni Radziszewski i dwa lata starszy Słaboń trafili do Cracovii w 2004 roku. W tym czasie przyczynili się do wywalczenia siedmiu tytułów mistrza Polski i dwóch Pucharów Polski. Jak zapowiedział krakowski klub, obydwaj zostaną uroczyście pożegnani przed jednym z meczów przyszłego sezonu.

 

Cracovia w trwających jeszcze rozgrywkach zajęła czwarte miejsce. Ten rozczarowujący wynik sprawił, że władze klubu planują przebudowę zespołu. Dlatego m.in. rozwiązano kontrakty z trzema napastnikami – Dziubińskim, Domogałą i Kalusem.

 

30-letni Dziubiński i 25-letni Domogała spędzili w Cracovii po trzy sezony i przyczynili się do wywalczenia dwóch mistrzowskich tytułów. Z kolei 31-letni Czech Klaus grał w "Pasach" dwa lata i tytuł mistrza Polski świętował w ubiegłym roku.

 

Dziubiński i Radziszewski są powołani do szerokiej kadry reprezentacji Polski, która 4 kwietnia rozpocznie w Nowym Targu przygotowania do mistrzostw świata Dywizji 1A w Budapeszcie.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze