Stracony sezon Bielika. Polak po raz kolejny z kontuzją

Piłka nożna
Stracony sezon Bielika. Polak po raz kolejny z kontuzją
fot. PAP

Na straty będzie musiał spisać obecny sezon Krystian Bielik. Polak miał osiągnąć pełnię zdrowia w barwach trzecioligowego Walsall, ale ze względu na odnowienia się kontuzji kolana musi wrócić do Londynu.

Bielik przechodzi ostatnio bardzo ciężki okres w swojej karierze. Po przejściu do Arsenalu na drodze rozkwitu jego kariery stanęła plaga kontuzji. Najpierw 20-latek musiał poddać się operacji barku, następnie naderwał mięsień dwugłowy uda, a obecnie odnowił mu się wcześniejszy uraz ścięgna podkolanowego.

Pod koniec stycznia obrońca został wypożyczony z Arsenalu FC do trzecioligowego (League One) Walsall, aby wyleczyć do końca kontuzję kolana i nabrać niezbędnego doświadczenia oraz rytmu meczowego. Ze względu na odnowienie się kontuzji kolana będzie musiał jednak zweryfikować swoje plany i wrócić do Londynu, aby "Kanonierzy" zdecydowali o jego losie.

- Krystianowi odnowiła się kontuzja kolana w związku z czym będzie musiał wrócić do Londynu, gdzie "Kanonierzy" zdecydują o jego przyszłości - powiedział menadżer Walsall Dean Keates.
 
Na razie szacuje się, że przerwa w grze Bielika potrwa co najmniej 3 tygodnie. Możliwe jest zatem, że wróci on jeszcze na ostatnie kolejki rozgrywek (pozostało 8 serii spotkań), jednak zważywszy na okoliczności szansa na to jest niewielka.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie