Pogoń po wygranej w Niecieczy z Bruk-Betem Termalicą 4:2 w poprzedniej kolejce wreszcie uciekła ze strefy spadkowej. Ma trzy punkty przewagi nad niecieczanami, a jednocześnie zmniejszyła dystans do zajmującego 11. pozycję Śląska do zaledwie dwóch oczek. Toteż poniedziałkowy mecz będzie miał bardzo duże znaczenie dla obu zespołów.

- Do końca sezonu zasadniczego zostały dwa mecze. Idealnie byłoby zdobyć w nich sześć punktów, ale to nie jest koncert życzeń. O tym w jakiej sytuacji jesteśmy przed kolejną częścią rozgrywek porozmawiamy za dwie kolejki – powiedział Runjaic.

Niemiecki szkoleniowiec, mimo iż jego drużyna wygrała ostatni mecz, nie jest zadowolony ze stylu w jakim to uczyniła.

- Musimy się poprawić. Nasza gra w defensywie nie była dobra. Nie udało nam się utrzymać odpowiedniego rytmu w ciągu całego meczu. Były proste błędy. Najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty na wyjeździe, ale w kolejnym spotkaniu nie możemy sobie pozwolić na takie błędy – powiedział Niemiec.

W meczu ze Śląskiem Runjaic będzie zmuszony mocno przebudować skład. Za nadmiar żółtych kartek pauzować będą dwaj środkowi pomocnicy: Kamil Drygas i Jakub Piotrowski. To oni w dużej mierze reżyserowali grę zespołu w dotychczasowych pojedynkach. Z kadry do końca rozgrywek wypadł też Jarosław Fojut, który przeszedł operację wiązadła krzyżowego kolana.

- Takie rzeczy są wpisane w zawód piłkarza. Będziemy musieli sobie poradzić bez Jarka. W jego miejsce zagra Sebastian Rudol, który bardzo dobrze pokazał się w meczu z Wisłą Płock. W środku pola wyjdzie najpewniej Tomasz Hołota – wyliczył Runjaic.

Śląsk, to w tym roku jeden z najgorzej grających zespołów w lidze. Wrocławianie nie wygrali ani jednego meczu. Zdobyli zaledwie trzy punkty. Mają ogromne problemy kadrowe. Jak wyliczył trener Tadeusz Pawłowski, liczba kontuzjowanych graczy wzrosła do ośmiu.

- Nie dzielę zespołów na słabe i lepsze. Odkąd jestem w Polsce widziałem, że w bywają takie dni, że w ekstraklasie każdy może wygrać z każdym. Wymagam od swoich zawodników, by mieli zdrowe poczucie własnej wartości. Muszą być skoncentrowani, zaangażowani, wyostrzyć zmysły od początku meczu i twardo walczyć. Wówczas są szanse na wygraną – zapowiedział szkoleniowiec Pogoni.

Pojedynek Pogoni ze Śląskiem rozegrany zostanie w poniedziałek o godz. 18. na stadionie im. Floriana Krygiera.