Wilder przyjął wyzwanie Joshuy! "Zmaż Afrykę z ramienia! Oni są wojownikami"

Sporty walki
Wilder przyjął wyzwanie Joshuy! "Zmaż Afrykę z ramienia! Oni są wojownikami"
fot. PAP

Deontay Wilder (40-0, 39 KO), a więc prawdopodobnie kolejny rywal Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) nie był pod wrażeniem postawy pięściarza z Wielkiej Brytanii w walce z Josephem Parkerem (24-1, 18 KO). "Bronze Bomber" po walce pochwalił pięściarza z Nowej Zelandii i w swoim stylu sprowokował mistrza świata wagi ciężkiej.

"Bronze Bomber", do którego należy pas wagi ciężkiej WBC skrytykował sobotnią walkę w Cardiff, w której Joshua po raz pierwszy w swojej karierze zwyciężył decyzją sędziów. Parker przegrywał warunkami fizycznymi i nie był w stanie zagrozić Anglikowi, który kontrolował walkę, jednak nie zrobił nic, by wygrać ją przed czasem. Po zwycięstwie Joshua zapowiedział swojego kolejnego rywala, którym ma być ktoś z dwójki Deontay Wilder - Tyson Fury. Amerykanin błyskawicznie odpowiedział na zaczepkę:
 
"Werdykt to jakaś kradzież! Świetna robota Joseph, nie masz za co przepraszać, nie zrobiłeś niczego złego. Prawdziwy mistrz... Akceptuję wyzwanie Joshuy! PS. Zdejmij Afrykę ze swojego ramienia. Oni są wojownikami, ty bracie jesteś z Wielkiej Brytanii" - napisał na Twitterze Wilder.
 
 
Amerykanin odniósł się do tatuażu Joshuy oraz werdyktu sędziowskiego w Cardiff, który wskazywał na pełną dominację Brytyjczyka na przestrzeni niemal całego pojedynku (118:110, 118:110, 119:109).
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze