Joshua z czterema pasami! Dzielny Parker nie dał się znokautować

Sporty walki
Joshua z czterema pasami! Dzielny Parker nie dał się znokautować
fot. PAP

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) wygrał w Cardiff jednogłośną decyzją sędziów z Josephem Parkerem (24-1, 18 KO). Tym samym Brytyjczyk zunifikował cztery pasy organizacji WBA, IBO, IBF oraz WBO kategorii ciężkiej. Trzeba jednak docenić Nowozelandczyka, który dzielnie walczył z faworyzowanym rywalem. Teraz czas na Joshua vs Wilder?

Parker zaczął bardzo odważnie, imponował szybkością, nisko trzymał ręce i chyba nieco zaskoczył Anglika. Wyraźnie chciał zmęczyć większego i cięższego przeciwnika. Dużym problemem Nowozelandczyka było to, że cały czas był spychany do narożnika i nie za bardzo potrafił z niego uciekać. Wrażenie robił jednak bardzo dobre.

 

Z czasem Joshua zaczął łapać swój rytm, coraz częściej ustawiać sobie przeciwnika, kontrolować ring i dominować w pojedynku. Każda kolejna runda od trzeciej wyglądała nieco podobnie, Joshua spychał Parkera na liny, a Nowozelandczyk dalej świetnie chodził na nogach, był dynamiczny, ładnie balansował ciałem.

 

Nie mógł jednak pokonać bariery warunków fizycznych, jaka różniły obu pięściarzy. Jego ciosy nie robiły wrażenia na 28-latku. Ten zaś bił mocno, ale nie trafiał zbyt często. Co więcej kilka razy, w klinczu spróbował uderzyć piekielnie mocnym podbródkowym, którym w przeszłości położył Władimira Kliczkę. Parker świetnie unikał tych ciosów.  

 

Joshua walczył bardzo inteligentnie. Trzymał oponenta na dystans, świetnie różnicował ciosami na tułów oraz lewym prostym. Parker potrafił przyjąć ciosy, nawet te niezwykle potężne bomby, z których znany jest Brytyjczyk.

 

Po dwunastu rundach sędziowie nie mieli wątpliwości, punktowali 118:110, 118:110, 119:109. Anglik zachował pasy IBF, IBO, WBA, a także odebrał rywalowi mistrzostwo organizacji WBO.

 

Cały świat będzie teraz zapewne czekał na kolejną unifikacyjną walkę. Chodzi oczywiście o ostatni pas jaki pozostał mu do zdobycia, a mianowicie organizacji WBC. Posiada go Deontay Wilder (40-0, 39 KO), który podobnie jak Joshua jest niepokonany, również jak on ma tylko jedną walkę wygraną nie przez nokaut i tak samo ma za sobą trudny pojedynek, z Luisem Ortizem. Wszystko zapowiada więc wielką walkę w królewskiej kategorii.

 

Anthony Joshua pokonał jednogłośnie na punkty (118:110, 118:110, 119:109) Josepha Parkera

IM, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Dziękujemy za udział w relacji na żywo!

Przy okazji gali w Cardiff przypominamy, że już 21 kwietnia Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek. Jego rywalem będzie Joey Abell. Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą, a stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Europy WBO.

Joshua fantastycznie wykorzystał przewagę zasięgu i pewnie wypunktował groźnego Parkera.

Brytyjczyk zwyciężył swój pierwszy w karierze pojedynek na pełnym dystansie czasowym.

Znamy werdykt sędziów! Anthony Joshua zwyciężył pewnie i jednogłośnie na punkty 118:110, 118:110 i 119:109.

Spodziewaliśmy się fajerwerków, tymczasem w walce wieczoru w Cardiff zobaczyliśmy partię szachów. Pięściarze skrupulatnie realizowali swoje plany na tę walkę, mając zbyt wiele do stracenia, przez co pojedynek dotrwał do końca dwunastej rundy. Jedyny moment stykowy mieliśmy na półmetku, w szóstej rundzie.

Typ Polsatsport.pl: 119:109 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA XII

W zwarciu trafił ładnie Parker. Po chwili jednak sam przyjął lewy sierpowy. Joshua wyraźnie chciał dotrwać do końca z wypracowaną przewagą. Praktycznie czekał tylko na kontratak, ale dalej kontrolował pojedynek i zapewne pewnie wygrał!

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA XI

Nawet w jedenastej rundzie Parker zachwyca szybkością. Twarz Joshuy jakby nietknięta, dużo gorzej u Nowozelandczyka, który nieco opuchnięty. Ładna wymiana w samej końcówce rundy, znowu partia dla Joshuy. Czy Parker zaryzykuje w ostatniej rundzie??

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA X

Nadział się Parker na kontratak Joshuy i rozcięty lewy łuk brwiowy młodszego z bokserów. Nie poddawał się jednak, w końcu poszedł do przodu i bardzo ładnie trafił w tułów. Dostrzec można dużą inteligencje w boksie Anglika.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA IX

Punktuje rywala lewą ręka Joshua. Tempo lekko spadło, Joshua zdaje sobie sprawę, że kondycyjnie lepiej wygląda rywal, ale mimo to nie decyduje się na bardziej otwarte ataki. Raz zdecydował się na odważniejsze pójście, ale Anglik się wybronił. W końcu lepsza odsłona Nowozelandczyka, ale s sędziowie zapewne widzą, że kontrola należy do Brytyjczyka.  

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA VIII

Kontrola ringu od pierwszej rundy dla Joshuy. Anglik walczy mądrze, a Parker robi co może, ale ciężko mu się przebić przez tę różnicę zasięgu, która ich dzieli. W klinczu najgroźniejszą bronią "AJ" jest podbródkowy, który jeżeli tylko dojdzie, zakończy walkę. Tak samo wygrał z Kliczko.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA VII

Początek rundy nieco spokojniejszy, potem dużo starć, sędzia czasami nie potrafi zapanować nad bokserami. Więcej oglądamy brudnego boksu, ale walka nadal stoi na bardzo wysokim poziomie. Parker schodzi po każdej rundzie z uśmiechem na ustach.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA VI

W końcu bitka! Pierwsze sekundy rundy to bardzo mocne wymiany, sędzia nie mógł ich rozdzielić. Joshua dobrze dystansuje lewą ręką, którą często wystawia do przodu. Nowozelandczyk nie trafia tak mocno, ale jego ciosy są bardzo skuteczne i nieprzyjemne. Na pewno potrafi przyjąć cios, bo kilka sierpów doszło do jego głowy. Ogromny luz u Parkera, ale brakuje mu zasięgu i warunków. Joshua punktuje kolejne rundy.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA V

Nisko trzymana garda, opuszczone ręce Parkera są największą szansą dla Joshuy. Coraz częściej wchodzą lewe sierpowe. Atutem młodszego jest twarda szczęka, umie przyjąć cios. Kilka uderzeń weszło też na głowę Anglika, który widocznie się zdenerwował, ale runda i tak dla niego.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA IV

Joshua lepiej różnicuje ciosy, bije dużo na tułów. W końcu trafił ładnie Anglik i nogi ugięły się pod jego rywalem. Na pewno więcej pewności siebie widać w poczynaniach starszego z tej dwójki. Nowozelandczyk nie jest już tak szybki, zdecydowany. Brytyjczyk jest bardzo dobrze usposobiony w ofensywie. Dużo ładnych sierpowych, dużo mocnych ciosów na tułów i "AJ" zaczyna zaznaczać swoją przewagę.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA III

Joshua powoli łapie swój rytm, w końcu weszło mu kilka kombinacji. Potem obaj zderzyli się głowami, a Parker cudem uniknął podbródkowego. Nieco gorzej na nogach chodził Parker, który odczuł mocne ciosy rywala. Tym razem trzeba pochwalić posiadacza trzech pasów.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA II

Genialnie chodzi na nogach Parker, świetnie unikał ciosów Joshuy, który nie mógł złapać przeciwnika. Co ciekawe Parker nisko trzyma gardę, na razie bardzo dobrze ucieka przed ciosami, ale jedno uderzenie Anglika może rozwiązać sprawę. Jedyny problem Nowozelandczyka to zepchnięcie do lin, z którym nie może sobie czasami poradzić. Groźniejszy był Joshua, ale Parker dobrze wykonuje założenia taktyczne, chce zmęczyć oponenta.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Joshua

JOSHUA VS PARKER

RUNDA I

Parker ładnie zaczął, dużo atakował lewym prostym. Wydawał się bardzo dynamiczny. Joshua nieco sztywniejszy, ale wiadomo, że taki jest jego styl. Anglik dobrze spychał rywala do lin, a ten jednak nic sobie z tego nie robił i dalej uderzał tym nieprzyjemnym lewym prostym. Pod koniec rundy ładnie zaatakował Joshua trafiając prawym hakiem w tułów.  Premierowe starcie minimalnie dla Parkera, choć bardzo równa walka.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Parker

Zaczynamy!

Czas na brytyjski hymn!

Hymn trwa jednak i trwa, a kibice zaczynają buczeć!

Piękne wykonanie hymnu Samoa!

Kibice jednak murem za Joshuą! Ten z równie efektownym wyjściem

Joseph Parker już w ringu! Cóż za wyjście

Czekamy już na dwóch bohaterów wieczoru!!!

Więcej o walce Powietkin vs Price:

Bezlitosny Powietkin brutalnie znokautował Pricea!

Aleksander Powietkin (34-1, 24 KO) znokautował Davida Pricea (22-5,18 KO) na gali w Cardiff. Stawką tego starcia były należące do Rosjanina pasy WBA Inter-Continental i WBO International oraz przede wszystkim status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBA w wadze ciężkiej.

Zaczęcamy również do pobrania naszej aplikacji!

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Zobaczcie kartę walk gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty!

Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Karta walk

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie. Sprawdźcie, jak wygląda karta walk! Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty" dostępne na ebilet.pl! We wtorek w programie Puncher Extra Time poznaliśmy rywala Tomasza Adamka! Będzie nim dobrze znany w Polsce Joey Abell - ostatni pogromca Krzysztofa Zimnocha.

Przy okazji gali w Cardiff przypominamy, że już 21 kwietnia Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek. Jego rywalem będzie Joey Abell. Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą, a stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Europy WBO.

Przypomnijmy sobie najważniejszą dotychczas walkę w karierze Anglika!

Joshua - Kliczko. Skrót walki (WIDEO)

Po szalonej, pełnej zwrotów akcji walce Anthony Joshua (19-0, 19 KO) pokonał przez techniczny nokaut w jedenastej rundzie Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO) w walce wieczoru gali w Londynie. Obaj pięściarze leżali na deskach, ale lepszy okazał się Anglik. Kliczko zaczął zgodnie z planem - od wywierania presji.

Za chwilę to na co wszyscy czekamy! Joshua vs Parker

Oficjalny werdykt:

Aleksander Powietkin pokonał przez nokaut w piątej rundzie Davida Price'a

W końcu wstał, po chwili usiadł, na szczęście nic poważniejszego mu nie jest, a wyglądało to fatalnie.

Price nadal leży, wokół mnóstwo lekarzy!

Powietkin vs Price

Runda V

Kombinacje Powietkina mogą robić wrażenie, zwłaszcza przy ociężałym stylu walki Price\'a. Nagle Rosjanin zgasił światło Brytyjczykowi, ten nadal stał, a rywal zakończył niezwykle mocnym lewym. Olbrzym padł jak kłoda!

Powietkin vs Price

Runda IV

Powietkin chyba sam nie dowierzał w to co stało się w poprzedniej rundzie. Cały czas czekał aż rywal odsłoni mu kawałek głowy, by trafić niezwykle mocnym lewym. Jego prawa ręka również bardzo dobrze pracowała. Rosjanin dużo lepiej różnicuje ciosy, kolejna odsłona dla niego.  

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Powietkin

Powietkin vs Price

Runda III

Rundę lepiej zaczął Price, który trafił mocno Rosjanina. Po chwili jednak kapitalny lewy sierpowy Powietkin położył Brytyjczyka. Price wstał i przetrwał kolejne uderzenia rywala. Starszy z tej dwójki starał się wciągnąć w wymianę przeciwnika. Ku zdziwieniu kibiców w samej końcówce to "Sasza" był liczony po ładnym lewym Price'a. Świetna runda!

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Powietkin

Powietkin vs Price

Runda II

Ładne kombinacje prawy-lewy Rosjanina stopniowo rozbijały Brytyjczyka. Ten jednak schowany czasami za podwójną gardą nie odczuwał aż tak bardzo trafień "Saszy". W dalszym ciągu dominuje Powietkin, Price dużo wolniejszy, a jak wiadomo z czasem i jego nie najlepsza kondycja będzie dawała o sobie znać.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Powietkin

Powietkin vs Price

Runda I

Powietkin liczył na jedno trafienie, wiadomo było o tym już przed walką. Dużo niższy Rosjanin dużo lepiej się ruszał, był bardziej dynamiczny, a brytyjski olbrzym starał się trzymać przeciwnika na dystans. Nieźle pracowała lewa ręka starszego z bokserów. Brytyjczyk nie pokazał nic ciekawego, chociaż pod koniec rundy trafił dwoma lewymi sierpowymi. Nie zrobiły one wrażenia na Powietkinie.

Punktacja Polsatsport.pl: 10:9 Powietkin

Przy okazji gali w Cardiff przypominamy, że już 21 kwietnia Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek. Jego rywalem będzie Joey Abell. Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą, a stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Europy WBO.

Przed nami niezwykle interesująca walka Powietkin vs Price!

Punktacja sędziów: 120-108, 120-108, 116-112 dla Burnetta

Ryan Burnett pokonał jednogłośną decyzją sędziów Yonfreza Parejo i obronił tytuł mistrza świata organizacji WBA w wadze koguciej. 

Ostatnia, dwunasta runda starcia Burnett vs Parejo. Wydaje się, że Brytyjczyk prowadzi na punkty.

Problemy Burnetta z lewym okiem!

Zapraszamy do ekskluzywnej rozmowy z Ewą Brodnicką, w której najmniej jest o... boksie! 

Polsat Boxing Night. Brodnicka: Kobiety w boksie są dyskryminowane

Musiałam o wszystko walczyć. Za małą kasę. Jak mnie wypędzili drzwiami, to wchodziłam oknem. W boksie nie ma miejsca na gwiazdorzenie. Ciężko zap***dzielam. Tylko kiedy mam okres, gorzej się czuję. Mówię o tym trenerom i ćwiczę - powiedziała Ewa Brodnicka w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem, który towarzyszył bokserce podczas zgrupowania w Szklarskiej Porębie przed Polsat Boxing Night.

Dominacja Burnetta w ringu, jesteśmy już prawie na półmetku walki.

Człowiek z Belfastu to ulubieniec brytyjskiej widowni. Burnett eksplozywnie rozpoczął obronę tytułu...

Polecamy najświeższe informacje dotyczące gali "Noc Zemsty"!

Polsat Boxing Night News - odcinek 25

Już 21 kwietnia w Częstochowie odbędzie się gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W Polsacie Sport News codziennie emitujemy raport z przygotowań do tego wydarzenia. W najnowszym odcinku Polsat Boxing Night News zobaczymy, jak do walki z Tomaszem Adamkiem za oceanem przygotowuje się Joey Abell.

Przy okazji gali w Cardiff przypominamy, że już 21 kwietnia Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek. Jego rywalem będzie Joey Abell. Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą, a stawką pojedynku będzie tytuł mistrza Europy WBO.

Przed nami jeszcze trzy pojedynki dzisiejszego wieczora. Za chwilę Ryan Burnett bronił będzie pasa WBA wagi koguciej z Yonfrezem Parejo.

Pewne zwycięstwo Anthony'ego Crolli po jednogłośnej decyzji sędziów 100-91, 100-90 i 98-92! Edson Ramirez dużo gorszy w tym starciu...

Do hali wszedł już bohater wieczoru! W jakiej formie jest Anthony Joshua?

Anthony Joshua i Joseph Parker pojawią się na ringu tuż po godzinie 23.

Na ringu w Cardiff od początku świetne postaci! W tej chwili trwa walka Anthony'ego Crolli, który pojedynkuje się z Edsonem Ramirezem.

 

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze