Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Karta walk

Sporty walki
Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Karta walk
fot. Polsat Sport

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie. Sprawdźcie, jak wygląda karta walk!

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty od samego początku będzie obfitowała w ciekawe konfrontacje. Jako pierwsi na ring wyjdą Michał Chudecki oraz Damian Wrzesiński, mając w głowie wcześniejsze bezpośrednie walki w czasach amatorskich. Wtedy trzykrotnie triumfował Chudecki, choć jego rywal z dwoma porażkami do tej pory nie chce się pogodzić. 

Później zobaczymy kolejny z rewanżów, równie emocjonujący! O mistrzostwo Polski w wadze półśredniej powalczą Łukasz Wierzbicki z Michałem Żeromińskim. W ich pierwszym starciu górą był ten pierwszy, który zapisał na koncie niejednogłośną decyzją, z którą długo nie mógł pogodzić się jego rywal. - Rozpacz Żeromińskiego po tamtej przegranej była przygnębiająca, miał żal do sędziów i całego świata - ocenił Andrzej Kostyra.

W ostatniej chwili zmienili się rywale Robertowi Parzęczewskiemu oraz Damianowi Jonakowi. Tim Cronin oraz Marcos Jesus Cornejo to solidne zastępstwa, więc polscy pięściarze muszą być bardzo skoncentrowani, jeśli chcą zapisać kolejne zwycięstwo do rekordu. Podobnie jak Adam Balski, który zmierzy się z Denisem Grachevem. Rosjanin potrafił w przeszłości sprawiać niespodzianki i na to samo będzie liczył w sobotę. Z kolei Ewa Brodnicka stanie do pierwszej obrony pasa mistrzyni świata WBO w wadze superpiórkowej w starciu z Sarah Pucek.

W co-main evencie gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty dojdzie do pojedynku o mistrzostwo Europy WBO między Mateuszem Masternakiem a Yourim Kalengą. Zwycięzca znacznie awansuje w rankingu organizacji i niewykluczone, że już niedługo powalczy o mistrzostwo świata! Po Kongijczyku, który w 2014 wygrał ich pierwsze starcie, widać wielki luz i pewność siebie. Polak zapewnia jednak, że tamta porażka siedzi w jego głowie i nie zamierza popełnić tamtych błędów.

A w najważniejszej walce tej gali Tomasz Adamek skrzyżuje rękawice z Joey Abellem. Amerykanin bije bardzo mocno, o czym przekonał się m.in. Krzysztof Zimnoch, który skończył brutalnie znokautowany. Między tymi pojedynkami jest jednak zasadnicza różnica: tym razem "Minnesota Ice" jest znacznie lepiej przygotowany, o czym regularnie przypomina. Czy mimo to były mistrz dwóch kategorii wagowych będzie w stanie po raz kolejny uszczęśliwić polskich fanów?

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!


We wtorek w programie Puncher Extra Time poznaliśmy rywala Tomasza Adamka! Będzie nim dobrze znany w Polsce Joey Abell - ostatni pogromca Krzysztofa Zimnocha. Amerykanin to mańkut dysponujący potężnym ciosem i na pewno będzie zagrożeniem dla "Górala" w każdej sekundzie trwania pojedynku.

Ponadto, w karcie walk znalazł się też rewanż Mateusza Masternaka z Yourim Kalengą. W 2014 roku lepszy był Kongijczyk, ale "Master" jest przekonany, że wyciągnął wnioski i zrobi wszystko, by mu się zrewanżować. W Częstochowie do pierwszej obrony tytułu mistrzyni świata stanie za to Ewa Brodnicka, a swoje umiejętności zaprezentują perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

 

Karta walk:

 

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w kategorii ciężkiej:

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)

 

o Mistrzostwo Europy WBO:

Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)

Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Marcos Jesus Cornejo (19-1, 18 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie