Pierwszy grecki sukces Drzyzgi! Olympiakos Pireus z Pucharem Ligi

Siatkówka
Pierwszy grecki sukces Drzyzgi! Olympiakos Pireus z Pucharem Ligi
fot. Instagram - Fabian Drzyzga

Olympiakos Pireus z Fabianem Drzyzgą w składzie wywalczył Puchar Ligi Greckiej. To pierwsze, ale najprawdopodobniej nie ostatnie trofeum Polaka na Bałkanach.

Olympiakos idzie przez sezon jak burza. Ukoronowaniem dobrej formy całej drużyny okazało się sobotnie zwycięstwo w Pucharze Ligi. W finale prowadzony przez Fernando Munoza Beniteza zespół Polaka pokonał bez starty seta Ethnikos Alexandroupolis. W żadnej z partii rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia.

Na drodze do sukcesu Drzyzga musiał wyeliminować ekipę Foinikas Syros, której trenerem jest Oskar Kaczmarczyk. Spotkanie to było jednak dla drużyny z Pireus lekką rozgrzewką. Przeciwnicy tylko w drugim secie zdołali przekroczyć granicę dwudziestego punktu.

To piąte takie troufeum Olympiakosu w historii. Na tym sukcesie siatkarze z Pireus zapewne nie poprzestaną. Już 4 kwietnia zagrają w finale Challenge Cup z włoską Rawenną. Awansowali też do najlepszej ósemki ligi i w pierwszym starciu play-off zanotowali przekonujące zwycięstwo. 20 kwietnia staną również do walki o Puchar Grecji. O miejsce w finale rozgrywek powalczą z ekipą PAOK Saloniki.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze