Feddek: Nawałka może zostać trenerem Legii po mundialu

Piłka nożna

Ciemne chmury zbierają się nad Romeo Jozakiem. Według informacji Marcina Feddka jednym z realnych kandydatów do przejęcia sterów Legii Warszawa jest obecny selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka.

We wrześniu ubiegłego roku prezes Legii Dariusz Mioduski zdecydował się na odważny krok, jakim było zastąpienie nieźle spisującego się Jacka Magiery Romeo Jozakiem. Niepracujący wcześniej w roli trenera pierwszej drużyny Chorwat, według zapewnień, miał być szkoleniowcem na lata. W ciągu kilku miesięcy nie udało mu się jednak przekonać pracodawcy co do skuteczności swoich metod.

Na Łazienkowską 3 ściągnięto wielu zagranicznych piłkarzy, których klasa wydaje się być wątpliwa. Do tego w szatni zapanował chaos, a zespół na boisku prezentuje się źle pod względem motorycznym i taktycznym.

Remedium na problemy aktualnego mistrza Polski miałby być Nawałka, który według Feddka może przejąć Legię po zakończeniu mundialu w Rosji.

- Z dobrego źródła usłyszałem ostatnio rzecz, która bardzo mnie zaskoczyła. Podobno po zakończeniu mistrzostw świata 2018 trenerem Legii może zostać Adam Nawałka - powiedział Feddek przed półfinałem Pucharu Polski Górnik Zabrze - Legia Warszawa.

- Słyszałem, że marzeniem selekcjonera jest praca we Włoszech. Myślę, że prezes Mioduski jest świadomy jakiego trenera potrzeba jego klubowi w danej chwili. Pamiętajmy, że na różnych etapach potrzebni są różni szkoleniowcy. Jeżeli Legia nie zdobędzie tytułu mistrza Polski, to będzie potrzebny taki, który posprząta bałagan w szatni, a nie taki, który będzie cokolwiek budować - powiedział ekspert Polsatu Sport Dariusz Dziekanowski.

Kontrakt Nawałki z PZPN ważny jest właśnie do końca mistrzostw świata w Rosji, natomiast umowa Jozaka w Legii wygasa w czerwcu 2018.

Cała rozmowa z przedmeczowego studia w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie