Klimala znów odpala. Wigry górą w Olsztynie

facebook.com

Ósma i dziewiąta bramka Patryka Klimali w sezonie Nice 1 Ligi dały Wigrom zwycięstwo 2:1 w wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn. Ekipa z Suwałk melduje się w ścisłej czołówce tabeli tracąc do pierwszego miejsca zaledwie trzy oczka!

Trwa nieprawdopodobna seria podopiecznych Artura Skowronka. Z trzynastu kolejnych ligowych spotkań rozegranych przez ostatnie pół roku piłkarze Wigier przegrali tylko jedno. A właśnie wygrali dziewiąte! Tym razem w Olsztynie, gdzie w końcu udało się rozegrać dwukrotnie już przekładane spotkanie 15. kolejki.

Dla gości w 24. minucie trafił Patryk Klimala, wyrównał po niespełna kwadransie Grzegorz Lech. Ale na kolejnego gola Klimali - zdobytego w 59. minucie - gospodarze nie byli już w stanie odpowiedzieć. Wypożyczony z Jagiellonii Białystok 19-letni napastnik zdobył tym samym gole numer osiem i dziewięć w sezonie Nice 1 Ligi.

Nice 1 Liga, 15. kolejka
(mecz zaległy)

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
bramki: 0:1 Klimala (24.), 1:1 Lech (37.), 1:2 Klimala 1:2 (59.)

Stomil: Leszczyński - Bucholc, Baranowski, Wełnicki, Kubań (84. Zając) - Ziemann, Głowacki (78. Stromecki), Lech, Ramirez - Siemaszko, Abott (61. Głowacki).

Wigry: Zoch - Spychała, Obst, Żyro, Remisz - Pyłypczuk (75. Iorga), Radecki, Sokołowski, Gąska (90. Kwaśniewski), Rybicki - Klimala (90. Piekarski).

sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).