Remis Monaco przybliża PSG do mistrzostwa

AS Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowało na wyjeździe z Rennes 1:1 w zaległym meczu 31. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Francji i do prowadzącego Paris Saint-Germain traci już 16 punktów.

Gospodarze objęli prowadzenie w 20. minucie, kiedy do bramki z ostrego kąta trafił Joris Gnagnon wykorzystując dośrodkowanie Sanjina Prcica. Dziewięć minut później wyrównał Rony Lopes płaskim strzałem z linii pola karnego. To 11. trafienie Portugalczyka w Ligue 1 w tym sezonie, a siódme w ostatnich sześciu spotkaniach; w każdym z nich wpisał się na listę strzelców.

Dzięki temu remisowi Rennes awansowało na piąte miejsce w tabeli, premiowane grą w eliminacjach Ligi Europejskiej. Broniące tytułu Monaco pozostało na drugiej pozycji, ale jego strata do PSG wzrosła do 16 punktów. Stołeczny zespół ma 83 punkty i jest coraz bliżej siódmego w historii mistrzostwa Francji.