Nice 1 Liga: GKS Katowice bez trenera w hicie

Piłka nożna

W jednym z najciekawszych spotkań 25. kolejki Nice 1 Ligi Wigry Suwałki podejmą na własnym stadionie GKS Katowice. Zespół ze stolicy Górnego Śląska przystąpi do meczu bez Jacka Paszulewicza na ławce trenerskiej, bowiem został on ukarany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN.

"Decyzją Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, trener Jacek Paszulewicz został zawieszony na jedno spotkanie rozgrywek Nice 1 Ligi" - taki komunikat widnieje na oficjalnej stronie internetowej GKS-u Katowice.

Kara dla Paszulewicza to pokłosie wydarzeń z derbowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Na kilka minut przed końcem meczu sędzia główny meczu odesłał trenera gospodarzy na trybuny. - Komisja Dyscyplinarna PZPN po uwzględnieniu wyjaśnień trenera Jacka Paszulewicza, zdecydowała o ukaraniu go dyskwalifikacją w jednym meczu rozgrywek, powołując się na art. 62 par. 1 Regularminu Dyscyplinarnego PZPN - napisano na stronie GieKSy.

Paszulewicz przez większość spotkania był bardzo aktywny w strefie technicznej przed ławką GKS-u i kilkukrotnie w bardzo mocnych słowach komentował decyzje sędziowskie. W samej końcówce trener ekipy z Katowic chciał przeprowadzić zmianę, wprowadzając na murawę Kamila Słabego. Słaba komunikacja pomiędzy sędziami sprawiła jednak, że roszada długo czekała na realizację, a Paszulewicz był coraz bardziej zdenerwowany. Użył ostrych słów w kierunku sędziego technicznego, a chwilę później arbiter główny wyrzucił trenera na trybuny. Ostatecznie GKS wygrał z Zagłębiem 1:0.

Paszulewicz nie zasiądzie na ławce trenerskiej w najbliższym starciu 25. kolejki z Wigrami 7 kwietnia. W Suwałkach spotkają się dwie drużyny legitymujące się najlepszą formą w ostatnich 15 meczach. Dzięki dobrej dyspozycji w końcówce jesieni i na początku wiosny Wigry zajmują trzecią, a GKS piątą lokatę.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze