"Decyzją Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej, trener Jacek Paszulewicz został zawieszony na jedno spotkanie rozgrywek Nice 1 Ligi" - taki komunikat widnieje na oficjalnej stronie internetowej GKS-u Katowice.

Kara dla Paszulewicza to pokłosie wydarzeń z derbowego meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Na kilka minut przed końcem meczu sędzia główny meczu odesłał trenera gospodarzy na trybuny. - Komisja Dyscyplinarna PZPN po uwzględnieniu wyjaśnień trenera Jacka Paszulewicza, zdecydowała o ukaraniu go dyskwalifikacją w jednym meczu rozgrywek, powołując się na art. 62 par. 1 Regularminu Dyscyplinarnego PZPN - napisano na stronie GieKSy.

Paszulewicz przez większość spotkania był bardzo aktywny w strefie technicznej przed ławką GKS-u i kilkukrotnie w bardzo mocnych słowach komentował decyzje sędziowskie. W samej końcówce trener ekipy z Katowic chciał przeprowadzić zmianę, wprowadzając na murawę Kamila Słabego. Słaba komunikacja pomiędzy sędziami sprawiła jednak, że roszada długo czekała na realizację, a Paszulewicz był coraz bardziej zdenerwowany. Użył ostrych słów w kierunku sędziego technicznego, a chwilę później arbiter główny wyrzucił trenera na trybuny. Ostatecznie GKS wygrał z Zagłębiem 1:0.

Paszulewicz nie zasiądzie na ławce trenerskiej w najbliższym starciu 25. kolejki z Wigrami 7 kwietnia. W Suwałkach spotkają się dwie drużyny legitymujące się najlepszą formą w ostatnich 15 meczach. Dzięki dobrej dyspozycji w końcówce jesieni i na początku wiosny Wigry zajmują trzecią, a GKS piątą lokatę.