El. MŚ 2019: Polskie piłkarki "zawaliły" mecz z outsiderem!

Reprezentacja Polski kobiet miała odnieść w piątkowy wieczór kolejne zwycięstwo w eliminacjach MŚ 2019. Polki po raz drugi w tych eliminacjach grały z Albanią, tym razem na boisku we Włocławku i do 74. minuty miały w rękach korzystny wynik. Na gola Katarzyny Daleszczyk odpowiedziała jednak Geldona Morina i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. 10 kwietnia zagramy na wyjeździe ze Szkocją.

Eliminacje do mundialu we Francji rozpędziły się już na dobre, a strata jakichkolwiek punktów, zwłaszcza w starciu z outsiderem grupy - Albanią, mogła zespół selekcjonera Miłosza Stępińskiego sporo kosztować. - To jest nasz główny cel. Nie możemy podejść do tego meczu na zbyt dużym luzie - nie krył trener reprezentacji Polski.

Po raz pierwszy w eliminacjach trener Polek miał wielki komfort przy ustalaniu składu, miał bowiem do dyspozycji wszystkie zawodniczki. Po kontuzjach do zespołu wróciły Ewa Pajor, Agata Tarczyńska, Katarzyna Daleszczyk i Paulina Dudek. Dlatego Stępiński zdecydował się na takie ustawienie:

Już pierwsza groźna akcja naszych zawodniczek zakończyła się golem. Agata Guściora wykonywała rzut wolny z ponad 40 metrów od bramki Albanek. Podcięta piłka trafiła wprost na nogę niepilnowanej Katarzyny Daleszczyk, a ta znalazła miejsce dla piłki pod poprzeczką. W 90. sekundzie było 1:0... a szybkie prowadzenie nieco uśpiło Polki, które w pierwszej połowie kontrolowały mecz, ale robiły niewiele, by znowu trafić do siatki.

Tylko jedna bramka straty rozbudziła po przerwie nadzieje rywalek na dobry wynik. Albania częściej gościła na połowie biało-czerwonych, ale sytuacji było jak na lekarstwo. Najbardziej mogliśmy się martwić o liczne stałe fragmenty gry, które rywalki miały pod naszym polem karnym. W 74. minucie jedna z takich sytuacji zakończyła się niestety golem Geldony Moriny, która świetnie wykorzystała rzut wolny z 18 metrów. Polki dopiero wtedy ruszyły do ataku, ale po prostu nie starczyło czasu, by strzelić gola na 2:1. Remis 1:1 był fatalnym wynikiem w starciu z outsiderem...

10 kwietnia kolejne spotkanie w ramach eliminacji MŚ 2019 - zagramy na wyjeździe ze Szkocją. Będzie to arcyważny mecz w kontekście walki o drugie miejsce w grupie 2 eliminacji i ewentualnych baraży. Transmisja we wtorek od 20:25 w Polsacie Sport Extra.

Bezpośredni awans do mistrzostw świata wywalczy tylko zwycięzca grupy eliminacyjnej (w polskiej grupie na razie prowadzi Szwajcaria). Cztery najlepsze drużyny - spośród siedmiu ekip, które zajmą drugie miejsca w swoich grupach - będą walczyć w barażach o zaledwie jedno dodatkowe miejsce na mundialu.

Polska - Albania 1:1 (1:0)
Bramki: Daleszczyk (2') - Morina (74')