I liga: Porażka siatkarek Wisły z Energą MKS w pierwszym meczu finału

Siatkarki Wisły Warszawa przegrały z Energą MKS Kalisz 0:3 w pierwszym meczu finału I ligi siatkarek. Drugie starcie obu ekip zostanie rozegrane w niedzielę 8 kwietnia; początek o godzinie 19.00. Później rywalizacja przeniesie się do Kalisza.

Obie drużyny od początku sezonu zdecydowanie górowały nad resztą stawki w rozgrywkach zaplecza LSK. Wisła zajęła pierwsze miejsce w tabeli po fazie zasadniczej, a ekipa z Kalisza zajęła drugie miejsce. Kaliszanki pokonały zespół ze stolicy we własnej hali 3:0, a na wyjeździe uległy 1:3.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 11:11. Potem minimalną przewagę uzyskał zespół gości. Gospodynie przegrywały 16:19, ale odrobiły straty. Jednak w końcówce kaliszanki były minimalnie lepsze. Ostatni punkt zdobyła Kinga Dybek. W drugiej partii z każdą akcją zespół gości powiększał przewagę. Po zagrywce Natalii Sroki było 6:2. Znakomicie na środku w drużynie z Wielkopolski prezentowała się Ivana Isailović. Była zawodniczka Wisły kończyła mnóstwo ataków. Energa MKS pewnie zwyciężyła, a w trzecim secie lepsza była w końcówce po wyrównanej grze – 5:5, 12:12, 17:16, 21:22. MVP: Natalia Sroka.