Arsenal uciekł spod topora! Welbeck bohaterem "Kanonierów"

Niedzielny mecz z Southampton rozgrywany w ramach 32. kolejki Premier League nie był łatwy i przyjemny dla Arsenalu. Co prawda "Kanonierzy" ostatecznie wygrali 3:2 przed własną publicznością z ekipą "Świętych", ale podopieczni Arsene'a Wengera mieli momentami poważne problemy.

Na prowadzenie dość nieoczekiwanie wyszli gości za sprawą Shane'a Longa. Irlandzki napastnik w 17. minucie pokonał Petra Cecha. Kibice Arsenalu nie musieli długo czekać na wyrównanie. Dwanaście minut później bramkarza "Świętych" Aleksa McCarthy'ego zaskoczył Pierre-Emerick Aubameyang, któremu asystował Danny Welbeck. Wychowanek Manchesteru United niespełna dziesięć minut później sprawił, że londyńczycy wyszli na prowadzenie.

Po przerwie ambitnie grający przyjezdni znowu sprawili niespodziankę. Wejście smoka zaliczył Charlie Austin. Angielski snajper wszedł na plac gry w 72. minucie, a już minutę później doprowadził do remisu. Radość drużyny Jana Bednarka (Polak nie znalazł się w kadrze meczowej), nie trwała długo.

W 81. minucie Welbeck strzelił swojego drugiego gola i tym samym ustalił wynik niedzielnej potyczki. W tym emocjonującym starciu dwie asysty przy golach Welbecka zaliczył Alex Iwobi. Z kolei przy trafieniach napastników Southampton asystował dwukrotnie Cedric Soares. W doliczonym czasie gry sędzia ukarał czerwonymi kartkami dwóch graczy. Najpierw z boiska wyleciał Jack Stephens, a jego los podzielił Mohamed Elneny.

Arsenal - Southampton 3:2 (2:1)

Bramki: Aubameyang (29'), Welbeck (38', 81') - Long (17'), Austin (73')