Puchar Davisa: Triumf Majchrzaka, Polska pokonała Zimbabwe

Tenis
Puchar Davisa: Triumf Majchrzaka, Polska pokonała Zimbabwe
fot. Cyfrasport

Polscy tenisiści prowadzą w Sopocie z Zimbabwe 3:1 w meczu drugiej rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. W pojedynku, który zapewnił zwycięstwo biało-czerwonym, Kamil Majchrzak wygrał z Benjaminem Lockiem 6:3, 6:2.

Po sobotnich grach singlowych był remis 1:1. Najpierw Kamil Majchrzak pokonał Takanyi Garangangę 6:2, 6:2, ale w kolejnym meczu Michał Przysiężny przegrał z Benjaminem Lockiem 5:7, 5:7. Polacy odzyskali w niedzielę prowadzenie dzięki deblowi Łukasz Kubot - Marcin Matkowski, który zwyciężył Locka i Garangangę 6:3, 6:3.

 

Biało-czerwoni mieli jeszcze dwie szanse na pokonanie rywali. Majchrzak (226. ATP) nie zamierzał jednak zbyt długo pozostawiać kibiców w niepewności oraz zrzucać odpowiedzialności na Przysiężnego i wygrał 6:3, 6:2 z Lockiem (472.), który miał tylko pół godziny na regenerację po występie w grze podwójnej.

 

Tenisista z Zimbabwe stawił opór 22-letniemu Polakowi tylko na początku pierwszej partii. Po dwóch przełamaniach Lock prowadził 3:2, ale pozostałe gemy zakończyły się sukcesem Majchrzaka, który pod nieobecność Huberta Hurkacza (podczas środowego treningu nabawił się kontuzji stawu skokowego) był pierwszą rakietą biało-czerwonych.

 

W drugim secie dominacja zawodnika gospodarzy nie podlegała większej dyskusji. Majchrzak wygrywał 5:1, a ostatecznie pokonał rywala 6:2 i zapewnił swojej drużynie awans do trzeciej rundy tych rozgrywek. Mecz był już co prawda rozstrzygnięty, ale kapitanowie obu teamów postanowili, że rozegrane zostanie czwarty pojedynek singlowy, w którym Daniel Michalski zmierzy się z Mehlulim Don Ayandą Sibandą.

 

Ekipa prowadzona przez kapitana Radosława Szymanika zagra we wrześniu z Rumunią, która w Kluż-Napoka pokonała 5:0 Maroko. Triumfator tego spotkania zapewni sobie awans do Grupy I Pucharu Davisa.

 

Na początku lutego w pierwszych meczach Zimbabwe wyeliminowało w Harare 3:1 Turcję, a Polacy, grając bez kontuzjowanego Kubota, wygrali w Mariborze ze Słowenią 3:2.

 

W przeszłości doszło do dwóch meczów pomiędzy tymi ekipami. W 1985 roku w Warszawie zespół z Afryki zwyciężył 3:2, ale dwa lata później w Harare to Polacy okazali się lepsi w takim samym stosunku.

 

Wyniki:
  
  Polska - Zimbabwe 3:1
  
  sobota
  Kamil Majchrzak - Takanyi Garanganga 6:2, 6:2
  Michał Przysiężny - Benjamin Lock 5:7, 5:7
  
  niedziela
  Łukasz Kubot, Marcin Matkowski - Benjamin Lock, Takanyi Garanganga 6:3, 6:3
  Kamil Majchrzak - Benjamin Lock 6:3, 6:2
jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze