Trzeci odcinek "Drogi do PBN": Jadą świry, jadą

Sporty walki

Już 21 kwietnia w Częstochowie gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty! W trzecim odcinku "Drogi do PBN" zobaczymy m.in. wycieczkę bohaterów gali na jeden z najwyżej położonych stadionów lekkoatletycznych w Polsce, a w Warszawie przyjrzymy się przygotowaniom Damiana Jonaka oraz Mateusza Masternaka. Zapraszamy na trzeci odcinek cyklu "Droga do PBN"!

Jakub Chycki zabrał ekipę prowadzoną przez Gusa Currena, czyli Tomasza Adamka, Adama Balskiego, Łukasza Wierzbickiego oraz Ewy Brodnickiej na jeden z najwyżej położonych stadionów lekkoatletycznych w Polsce. Pięściarze zmierzyli się z treningiem rozruchowym i musieli popisać się kondycją. Kolegów motywował "Góral" tekstami zaczerpniętymi z boisk piłkarskich...
 
Kamery uchwyciły przygotowania Damiana Jonaka w Warszawie. "To nie jest tak, że ja trzy lata nic nie robiłem i nagle wejdę do ringu. Od ósmego roku życia trenuję boks i nie mam nawet miesiąca przerwy w treningach. Mateusz Borek umożliwił mi start na świetnej gali, to będzie kawał dobrego boksu, warto tam wystąpić" - przyznał 34-latek. O powrocie pięściarza wypowiedział się między innymi Maciej Miszkiń.
 
Warto zerknąć także na postępy Joeya Abella za Oceanem.
 
Ekipa złożona z Mateusza Borka i jego podopiecznych wybrała się na galę w Dzierżoniowie, gdzie jeden z bohaterów PBN-u, a więc Robert Parzęczewski przechodził ostatni sprawdzian przed Nocą Zemsty. Jak jego pojedynek podobał się Adamkowi i spółce?
 
 
 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie