UFC: Jędrzejczyk - Kowalkiewicz 2 main eventem w Polsce?

Sporty walki

Joanna Jędrzejczyk (14-2, 4 KO, 1 sub) nie dała rady odzyskać błyskawicznie pasa mistrzowskiego kategorii słomkowej raz jeszcze przegrywając z Rose Namajunas (8-3, 1 KO, 5 sub). Mimo drugiej porażki wciąż to Polka byłaby faworytką z niemal każdą zawodiczką czołówki jej kategorii... Czy rewanżowa walka z Karoliną Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) jest idealnym pretekstem do kolejnej gali UFC w Polsce jeszcze w tym roku?

"Przed Asią jest wiele możliwości rozwoju. Czy trzecia walka z Namajunas w przyszłości ma jakiś sens? Ta rywalka wyraźnie jej nie leży, być może powinna pobić się z innymi rywalkami, które zdominowała w pozostałych walkach i wkrótce powrócić na szczyt jej wagi" - przyznał Marcin Tybura.
 
O natychmiastową trzecią walkę z Rose Namajunas byłoby Jędrzejczyk niezwykle ciężko. Amerykanka nie leży jej stylistycznie, jednak "JJ" może spokojnie zwyciężyć z każdą rywalką w swojej kategorii. Polka wygrała ze wszystkimi rywalkami z czołówki wagi słomkowej: Claudią Gadelhą, Jessicą Andrade czy Karoliną Kowalkiewicz. To właśnie w rewanżu z Polką potencjał widzi Paweł Kowalik.
 
"Mimo drugiej przegranej walki z Rose to wciąż Jędrzejczyk byłaby faworytką walki z każdą z powyższych zawodniczek. Jak miałbym typować - w sobotę przybliżyliśmy się do rewanżowej walki Jędrzejczyk - Kowalkiewicz. Być może sens miałaby gala w Polsce z takim starciem rewanżowym jako walka wieczoru. Mamy polityczne napięcie na linii USA-Rosja, więc jesienna potencjalna gala w Moskwie, która nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona wciąż jest pod znakiem zapytania" - powiedział w studiu Polsatu Sport.
 
Polki walczyły na UFC 205 w Nowym Jorku. Po zaciętym pojedynku triumfowała ówczesna mistrzyni, Jędrzejczyk.
 
Dotychczas w Polsce odbyły się dwie gale. Pierwsza w Krakowie w 2015 roku (wtedy Jan Błachowicz przegrał z Jimim Manuwą), druga zaś w 2017 w Gdańsku. Jakiś czas temu w studiu Kowalik stwierdził, że istnieją niewielkie szanse na organizację kolejnego wydarzenia jeszcze w tym roku. Czy polski rewanż byłby idealnym pretekstem do powrotu organizacji na nasz rynek?
 
Dyskusja na temat kolejnej walki Jędrzejczyk w UFC w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie