Dziewięciolatek na treningu Ruchu Chorzów! Rośnie nowa gwiazda?

Piłka nożna
Dziewięciolatek na treningu Ruchu Chorzów! Rośnie nowa gwiazda?
fot. Cyfrasport

Nietypowy gość pojawił się na treningu pierwszoligowego Ruchu Chorzów. To 9-letni zawodnik chorzowskiej Akademii Piłkarskiej, Paweł Lipik. Młody adept futbolu uczestniczył w zajęciach i zaprezentował się bardzo dobrze, czym zasłużył sobie na liczne pochwały. Być może za kilka lat będzie gwiazdą "Niebieskich".

W ostatnim czasie o Ruchu Chorzów było głośno jedynie w negatywnym kontekście. Najpierw Komisja ds. Licencji Klubowych ukarała klub odebraniem punktów. To już na starcie postawiło spadkowicza z Ekstraklasy w roli outsidera Nice 1 Ligi. Drużyna nie nadrabiała kłopotów dobrą grą i zostawała coraz bardziej w tyle tabeli.

Kolejną burzę wywołały zdjęcia imprezujących piłkarzy z Chorzowa po przegranym meczu z GKS Tychy 0:2, na których wyraźnie widać było, że bawili się szampańsko pijąc alkohol i paląc papierosy.

Klub postanowił ocieplić swój wizerunek, więc zaprosił na trening pierwszego zespołu młodego zawodnika Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. 9-latek został wprowadzony na zajęcia przez trenera Dariusza Fornalaka, a potem aktywnie w nich uczestniczył. Musiał zaprezentować się bardzo dobrze, bo zebrał same pochwały od starszych kolegów i sztabu szkoleniowego. Być może za kilka lat to on będzie jedną z wiodących postaci drużyny "Niebieskich"?

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze