PBN: Zmiana w karcie walk! Rywal Parzęczewskiego kontuzjowany

Sporty walki
PBN: Zmiana w karcie walk! Rywal Parzęczewskiego kontuzjowany
fot. PAP

Na ostatniej prostej przygotowań do gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, kontuzji ręki doznał rywal Roberta Parzęczewskiego (19-1, 12 KO), Emmanuel Danso (28-2, 23 KO). Oznacza to, że blisko 29-letni Ghańczyk nie wystąpi w Częstochowie. Ogłoszenie zastępstwa dla pięściarza z Afryki, nastąpi we wtorkowym magazynie Puncher Extra Time.

Wielki pech dopadł Danso, który na pełnych obrotach przygotowywał się do walki na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty. Pięściarz, który na zawodowych ringach stoczył trzydzieści walk był zmuszony wycofać się z udziału w kwietniowej gali.

 

Gala Polsat Boxing Night: Noc Zemsty odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie. Na 11 dni przed wydarzeniem w magazynie Puncher Extra Time poznamy nowego przeciwnika Parzęczewskiego. Początek programu Puncher Extra Time o 21.05 w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl!

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.
 
Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs TBA
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze