Sędzia liniowy uratował życie piłkarzowi na murawie!

Piłka nożna
Sędzia liniowy uratował życie piłkarzowi na murawie!
fot. PAP

Mecz regionalnej ligi angielskiej pomiędzy Colwyn Bay i Trafford mógł skończyć się wielką tragedią po tym jak jeden z zawodników gospodarzy uderzył w metalową barierkę i stracił przytomność, dławiąc się własnym językiem. Natychmiastowa pomoc arbitra liniowego sprawiła, że piłkarzowi nic się nie stało.

Spotkanie pomiędzy Colwyn Bay i Traddord zostało przerwane w 65. minucie. Reprezentant gospodarzy, Danny Frost padł na ziemię po uderzeniu w metalową poręcz. Jego stan był krytyczny – utrata przytomności, drgawki oraz duszenie się spowodowane połknięciem języka. Momentalnie wezwano służby medyczne, ale helikopter ratunkowy spóźnił się ze względu na złe warunki atmosferyczne.

 

Do akcji wkroczył sędzia liniowy tego meczu, Zharir Mustafa, który błyskawicznie ruszył z pomocą, w oczekiwaniu na ambulans. Arbiter uratował życie zawodnikowi, który następnie został przetransportowany do szpitala. Sam zainteresowany oraz jego rodzina mogła podziękować swojemu bohaterowi. – Brakuję mi słów, aby opisać moją wdzięczność oraz to jak bardzo jestem zdumiony tą sytuacją. Dziękuję wszystkim stewardom, kibicom oraz sędziom za wszystko co dla mnie zrobili – powiedział Frost. – Dozgonna wdzięczność dla Zharira Mustafy za to co zrobił dla mojego syna. Jest pan bohaterem! Podziękowania także dla Jake’a Northa (fizjoterapeuty), który leżał na przemokniętej murawie przez pięćdziesiąt minut, aby podtrzymywać głowę mojemu synowi – rzekł ojciec zawodnika, który niedzielny mecz zapamięta do końca życia.

 

??????????????michael roberts?????????????? on Twitter

@ColwynBayFC @FCTrafford this is what a hero looks like

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze