Formuła E: Jedenaście zespołów od 2019 roku

Moto
Formuła E: Jedenaście zespołów od 2019 roku
fot.

Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oficjalnie potwierdziła, że od sezonu 2019/2020 w mistrzostwach świata Formuły E będzie uczestniczyło jedenaście zespołów. W Formule 1 aktualnie rywalizuje dziesięć teamów.

Wśród jedenastu ekip, które zostały zgłoszone do rywalizacji w szóstym w historii sezonie wyścigowym bolidów elektrycznych znalazły się Mercedes i Porsche, które dopiero w ostatnich dniach uzyskały homologację układów napędowych.

W kalendarzu sezonu 2017/18 Formuły E jest dwanaście wyścigów. Dotychczas rozegrano sześć, kolejny siódmy odbędzie się w sobotę 14 kwietnia w Rzymie. Później planowane są starty w Paryżu, Belinie, Zurychu i na zakończenie rywalizacji dwa wyścigi w Nowym Jorku w dniach 14-15 lipca.

- Bardzo mnie cieszy, że zainteresowanie serią E rośnie. E-bolidy są w sferze zainteresowań największych potentatów rynku samochodowego, którzy doświadczenia z toru wykorzystują później w produkcji dla potrzeb coraz bardziej rosnącego rynku aut elektrycznych czy hybrydowych - uważa dyrektor zarządzający serii Alejandro Agag.

Lista zespołów Formuły E na sezon 2019/20:

- Audi Sport
- BMW AG
- DS Automobiles
- Jaguar Land Rover
- Mahindra Racing
- Mercedes-Benz
- NextEV NIO
- Penske Autosport
- Porsche AG
- Nissan
- Venturi Automobiles

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze