Jotko: Pas UFC powróci do Polski!

Sporty walki

Krzysztof Jotko (19-3, 5 KO, 2 SUB) już w najbliższą sobotę podczas gali UFC on FOX 29 w Glendale postara się przełamać serię dwóch porażek w starciu z Bradem Tavaresem (16-4, 2 SUB, 10 DEC). Polski reprezentant znalazł jednak czas, aby bacznie obserwować występy Joanny Jędrzejczyk (14-2, 4 KO, 1 SUB) oraz Karoliny Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) podczas UFC 223 w Nowym Jorku. - Mam wrażenie, że pas wróci do Polski - powiedział Jotko.

Joanna Jędrzejczyk podczas gali UFC 223 w Nowym Jorku nie zdołała odzyskać pasa mistrzowskiego w konfrontacji z Rose Namajunas. Była to druga porażka Polki w starciu z Amerykanką. Jotko widział codzienne treningi Jędrzejczyk w klubie American Top Team i twierdzi, że przyczyny przegranej trzeba szukać w innym aspekcie niż w nieodpowiednich przygotowaniach.

- Rose Namajunas nie pasuje stylistycznie Asi Jędrzejczyk. Czasami tak jest i ile razy byśmy nie walczyli z takim zawodnikiem, to nie da się wygrać. Walka była wyrównana, ale mistrza trzeba pokonać zdecydowanie - ocenił Jotko.

28-latek obserwował także walkę Karoliny Kowalkiewicz i był pod wrażeniem występu łodzianki. - Coś mi mówi, że pas i tak wróci do Polski - podsumował Jotko.

Już w najbliższą sobotę pochodzący z Ornety zawodnik postara się przerwać passę dwóch przegranych podczas gali UFC on FOX 29. W Glendale zmierzy się z Bradem Tavaresem, który w rankingu kategorii średniej notowany jest na 15. pozycji. Hawajczyk w ostatnim czasie spisuje się znakomicie i na swoim koncie ma trzy wygrane z rzędu.

- Nigdy nie wybierałem sobie rywali, ale na Brada Tavaresa nie narzekam. Widzę swoje szansę w tej konfrontacji i zrobię wszystko, aby tak się stało. Mam słabszy moment i chwilę słabości, ale wrócę na zwycięskie tory - powiedział Polak.

Jotko ma za sobą owocne przygotowania i jak sam twierdzi był to jeden z najlepszych obozów w jego karierze. Po raz kolejny 28-latek współpracował z klubem American Top Team w Coconut Creek na Florydzie.

- W American Top Team czuję się doskonale. Sztab szkoleniowy, sparingpartnerów mam na miejscu. Nie muszę wstawać rano i zastanawiać się jak będzie wyglądał mój dzień. Wszystko mam zaplanowane odpowiednio wcześnie i dzięki temu moje przygotowania wyglądają profesjonalnie. O nic nie muszę się martwić. Cieszę się, że mogę być w tym miejscu i w sobotni wieczór pokażę, że to był dobry krok w mojej karierze - dodał Jotko.

Transmisja gali UFC on FOX 29 już w najbliższy weekend w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie