Liga Mistrzów: Sir Colussi Sicoma Perugia z awansem do Final Four!

Znamy kolejnego uczestnika turnieju finałowego siatkarskiej Ligi Mistrzów. To trzecia drużyna zeszłego sezonu Serie A1, Sir Colussi Sicoma Perugia. Co prawda Włosi przegrali rewanż z Lokomotivem Nowosibirsk po zaciętym tie-breaku, lecz dwa wygrane sety wystarczyły do wywalczenia awansu.

W pierwszym starciu tej pary lepsza okazała się Perugia. Podopieczni trenera Lorenzo Bernardiego dość pewnie wygrali przed własną publicznością 3:1. Postawiło ich to w korzystnej sytuacji przed rewanżem, bowiem do awansu wystarczyło im zwycięstwo w zaledwie dwóch setach. Osiągnięcie celu zajęło włoskiej ekipie nieco ponad półtorej godziny.

Premierowa odsłona od początku przebiegała po myśli przyjezdnych. Wygrali pewnie 25:20 i przybliżyli się do Final Four. Rosjanie nie zamierzali się jednak poddawać i doprowadzili do wyrównania. W secie trzecim do gry wrócili goście i wygrali wysoko 25:17, czym zapewnili sobie miejsce w najlepszej czwórce Europy. Gospodarze zrekompensowali swoim kibicom porażkę w dwumeczu wygrywając dwie kolejne odsłony, a co za tym idzie całe spotkanie.

Turniej finałowy Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 12-13 maja w Kazaniu. Oprócz Perugii zagrają w nim też Zenit, jako gospodarz i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Czwartego finalistę wyłoni starcie Diatec Trentino - Cucine Lube Civitanova. Transmisja meczu od 20:25 w Polsacie Sport Extra.

Lokomotiv Novosibirsk - Sir Colussi Sicoma Perugia 3:2 (20:25, 25:22, 17:25, 15:21, 15:11)