Polsat Boxing Night. Adamek: Marzę o kolejnej walce o mistrzostwo świata. Nie chcę zapeszać, ale...

Sporty walki

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) już 21 kwietnia na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w Częstochowie zmierzy się z Joey Abellem (34-9, 32 KO). - Jeśli mam wymęczyć zwycięstwo i wracać, to nie ma sensu. Nie muszę niczego udowadniać w ringu, zdobyłem dwa tytuły mistrza świata - powiedział.

Do gali pozostaje coraz mniej czasu, więc Adamek powoli kończy przygotowania w Szklarskiej Porębie. Jego rywal także jest już na ostatniej prostej, a niedługo pojawi się w Polsce. "Góral" zapewnia, że jest dobrze przygotowany, a 21 kwietnia pokaże w ringu najlepszą wersję samego siebie.

 

- Jeżeli jest zdrowie, to jest forma. W czwartek mam jeszcze sparing czterorundowy i jest dobrze. Nie chcę zapeszać, bo weryfikacja będzie 21 kwietnia i wtedy będę musiał wyjść do ringu i wygrać w pięknym stylu. Kibice chcą zobaczyć wojownika starego, ale dobrego - powiedział.

Adamek ma na koncie dwa zwycięstwa z rzędu: najpierw pewnie wypunktował Solomona Haumono, a następnie w taki sam sposób pokonał Freda Kassiego. Kolejne zwycięstwo może zapewnić mu jeszcze większą walkę.


- Chcę wygrać w dobrym stylu, bo od tej walki będzie zależała moja dalsza kariera. Jeśli mam wymęczyć zwycięstwo i wracać, to nie ma sensu. Nie muszę niczego udowadniać w ringu, zdobyłem dwa tytuły mistrza świata. Marzeniem jest dostać szansę na trzeci tytuł, ale oczywiście walka z Abellem pokaże, w jakim miejscu jestem - dodał.

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":
 
W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.
 
W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO w kategorii junior ciężkiej:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie