Adamek: Jak wchodzę na śniadanie, to wszyscy się śmieją

Sporty walki

- Jak Adamka nie ma, to jest bardzo nudno. Ewa Brodnicka mówi, że jak wchodzę na śniadanie, to wszyscy się śmieją. Nie wiem czy jestem śmieszny czy po prostu tak stary, że śmieją się, że potrafię jeszcze wstawać o 08.00 rano na śniadanie - powiedział Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) przed galą Polsat Boxing Night: Noc Zemsty, na której zmierzy się z Joeyem Abellem (34-9, 32 KO).

Artur Łukaszewski: Jakbyś mógł podsumować ten obóz przygotowawczy? Wiemy, że nie lubisz sparingów, ale mimo wszystko przepracowałeś te cztery tygodnie. Jesteś trochę zmęczony?

Tomasz Adamek: Ale kto ci powiedział, że ja nie lubię sparingów? Przecież ja kocham walczyć! Walka to moje życie i gdy budzę się rano, to po uczynieniu znaku krzyża od razu mówię sobie, że jestem gotowy, by iść na wojnę. Jeżeli chodzi o stopień moich przygotowań, to czuję się świetnie, moje atuty wychodzą na wierzch i mam nadzieję, że przez te ostatnie kilka dni nie wydarzy się nic nieoczekiwanego. Jedno jest pewne - w Częstochowie Adamek ma błyszczeć!

Jesteś trochę zmęczony przygotowaniami? Rozumiem, że przez ten ostatni tydzień nie będziesz się już tak bardzo męczył?

Od jutra będę zaliczał lżejsze treningi i próbował odzyskać świeżość. W środę wyjedziemy do Częstochowy i 21 kwietnia czeka nas weryfikacja.

Nie nudziło ci się przez te osiem tygodni z tymi samymi osobami? Czasami było chyba wesoło?

Jak Adamka nie ma, to jest bardzo nudno. Ewa Brodnicka mówi, że jak wchodzę na śniadanie, to wszyscy się śmieją. Nie wiem czy jestem śmieszny czy po prostu tak stary, że śmieją się, że potrafię jeszcze wstawać o 08.00 rano na śniadanie. Młodsi podpatrywali mnie i obserwowali jak walczę, a w dodatku trenowali z Gusem Currenem, amerykańskim trenerem, więc to również było dla nich cenne doświadczenie.

Cała rozmowa z Tomaszem Adamkiem w załączonym materiale wideo.

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!


O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty":

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków! Teraz jego rywalem będzie bardzo mocno bijący Joey Abell.
 
Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty":
 
Walka wieczoru:
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze ciężkiej:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs Joey Abell (34-9, 32 KO)
 
o Mistrzostwo Europy WBO w kategorii junior ciężkiej:
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)
 
o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
 
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)
 
o Mistrzostwo Świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
 
Robert Parzęczewski (19-1, 12 KO) vs Tim Cronin (11-1-1, 2 KO)
 
o Mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)
 
Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)
 
Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Artur Łukaszewski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie